1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. Yaşar Nuri Öztürk Öldü!
Yaşar Nuri Öztürk Öldü!

Yaşar Nuri Öztürk Öldü!

HABEROLA.COM-İlkesel tavrımızdır. Bir insan öldü mü onunla işimiz biter. Melekler bile onun defterini kapatmıştır artık. O yüzden Yaşar Nuri Öztürk...

A+A-

HABEROLA.COM-

İlkesel tavrımızdır. Bir insan öldü mü onunla işimiz biter. Melekler bile onun defterini kapatmıştır artık. O yüzden Yaşar Nuri Öztürk gibi sağlığında çokça eleştirdiğimiz, kibri ile kendisini bitirişini üzülerek izlediğimiz birisi için bile artık laf etmeyiz. Allah rahmet etsin. haberola.com böyle dedi.

Bilindiği gibi Yaşar Nuri Öztürk çok uzun bir zamandır kanser tedavisi görüyordu. Kanser bu, çok pis hastalık. Bir kez bulaşmayagörsün. Götürür. Ve kanser Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk'ü de götürdü.

YAŞAR NURİ ÖZTÜRK ÖLDÜ

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Yaşar Nuri Öztürk'ün yaşamını yitirdiği haberini Halkın Yükseliş Partisi (HYP) Genel Başkanı Ragıp Önder Günay Facebook sayfasından duyurdu.İlahiyat profesörü Yaşar Nuri Öztürk, rahatsızlığından dolayı geçtiğimiz günlerde Yeditepe Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Burada bir süre tedavi gören Öztürk daha sonra evine geçmişti. Yaşar Nuri Öztürk mide kanseri teşhisiyle 12 Kasım 2011'de ameliyat olmuş ve 3.5 ay kemoterapi görmüştü.

PEKİ YAŞAR NURİ ÖZTÜRK KİMDİR? KİM DEĞİLDİR?

Yaşar Nuri Öztürk, Bayburtlu bir anne ile Sürmeneli bir babanın çocuğu olarak 22 Haziran 1945 tarihinde Trabzon'un Sürmene ilçesinin Küçükdere köyünde doğmuştur. Çoğu Çaykara'da bulunan Niyazoğlu sülalesindendir. İlk eğitimini babasından Kur'an okuyarak aldı ve dokuz yaşında hâfız oldu. On yıllık klâsik medrese eğitiminden sonra hukuk ve ilahiyat tahsilini tamamladı. 12 yıl imamlık ve vaizlik yaptıktan sonra üniversiteye tekrar dönerek1980 yılında "İslâm Felsefesi" konulu doktorasını tamamladı ve 1986 yılında aynı dalda doçent oldu.Türkçe, Arapça, Farsça, İngilizce ve Fransızca dillerinde çeşitli çalışmaları bulunan Yaşar Nuri Öztürk, 1978 ve 1982'de "Türkiye Millî Kültür Vakfı" ödülünü kazandı.1992 yılında İstanbul Üniversitesi'nde İlahiyat Fakültesi kuruldu. 19.11.1993 yılında ise Prof. Dr. YaşarNuri Öztürk kurucu dekan olarak atandı.14 Şubat 2013 tarihinde TRT sanatçısı Nazlı Kanaat ile nişanlanmıştır.Yaşar NuriÖztürk, 3 Kasım 2002 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden İstanbul milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. Daha sonra CHP'den istifa etti. Ardından da Halkın Yükselişi Partisi'ni kurdu ve bu partinin genel başkanlığını dört yıl boyunca sürdürdükten sonra 19 Ekim 2009 tarihinde üniversite ile çok ilgilenemediği gerekçesiyle genel başkanlıktan istifa ederek aktif siyasî hayatını sona erdirmiş oldu.yasar-nuri-ozturk-oluyor-gibi-haberolacom

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.