1. YAZARLAR

  2. Mehmet Haşim Karaman

  3. Yarası olan herkes üzerine alınsın ama kimse gocunmasın
Mehmet Haşim Karaman

Mehmet Haşim Karaman

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Yarası olan herkes üzerine alınsın ama kimse gocunmasın

A+A-

En hazzetmediğim insan tipi, kendisi açısından hafif bir risk görünce taşın arkasına saklanıp, zafer kazanıldıktan sonra ortaya çıkarak "Biz yaptık, biz başardık" diyerek emek verenlerden daha çok zaferi kutlayan; zafere ortak olan; -inanın özellikle Ankara'da bunlardan çok var- ama bir yenilgi (referandumu kasdetmiyorum. Birileri aksi gibi göstermeye çalışsada referandumda zafer kazanılmıştır.) veya hafif bir olumsuzluk olduğunda ise "Biz demiştik, bunun böyle olacağı belliydi vs." eleştiri getiren insanlardır.

(Eleştiri yapılmasın demiyorum. Herkes eleştirecek, herkes fikrini dile getirecek ve doğruya böylece ulaşılacak. Ama hiçbir şey yapmayan herşey olup bittikten sonra ortaya çıkıp ahkam kesenlere tahammül edemiyorum.)

Kendinden başka hiçbir oyu olmayan, ülkenin geleceği adına kolunu bile kıpırdatmayan, Sosyal Medya'da paylaşmak üzere bir iki yerde göstermelik görüntü vermek dışında tek bir çalışma yapmayan bu zatlar, "AK Parti nerde hata yaptı?" diye analizler yapıp ahkam kesiyor.

Her gün sosyal medya sayfalarında her konu hakkında görüş serdeden bu civanmertlerin(!), ülkenin geleceğini belirleyecek böylesi önemli bir konuda meğerse hiçbir fikirleri yokmuş.

Yokmuş ki hiçbir fikir serdetmediler.

AK Parti sayesinde bir yerlere gelen mevki ve makam sahibi olan bu zatlar ülkede sanki hiç referandum yokmuş gibi davrandılar. (Dikkat edin, sosyal medya hesaplarına bakın millet 15 Temmuz'da tankların önünde can verirken bunlar yine ortada yoklardı. Ancak durum kontrol altına alındıktan sonra kahramanlık taslamaya başladılar.) Çok ciddi(!) bir şekilde memuriyetlerine devam ettiler.
"Nolur nolmaz, hayır çıkarda AK Parti gider başka bir parti gelirse, geçmişime dair bir iz bulamasınlar" diye ülkenin geleceği hakkında hiçbir görüş serdetmedi bu eyyamcılar.

Sadece referandumda değil diğer seçimlerde de bu böyleydi.

Bahane hazır:"Devlet Memuru"na siyaset yasak."
Oysa Yüksek Seçim Kurulu, referandumun siyasi bir çalışma olmadığını, dolayısıyla 657'ye tabi memurların da görüş açıklayabileceğini ifade etmişti.
Şimdi bunu söylesen yemin ederek "bilmiyordum" diyecekler.

Yersen.

Beyler, siz o güzel kafanızı fazla yorup da analiz falan yapmayın. AK Parti'nin hatasını ben size söyleyeyim.
AK Parti'nin en büyük hatası, rüzgar gülü gibi rüzgara göre dönen; bir duruşu olmayan kendi mevki ve makamından başka bir çizgisi olmayan sizi ve sizin gibi omurgasızları o mevki ve makamlara getirmesidir.

Referandum EVET'çilerin zaferi ile sonuçlanmıştır. Ama referandum yüzde 60 yerine yüzde 51,5 oranında oy aldı ise bunun en büyük müsebbibi sizin gibi omurgasızlardır beyler.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.