1. HABERLER

  2. GENEL

  3. Ve Zaman Gazetesi Aslına Döndü!
Ve Zaman Gazetesi Aslına Döndü!

Ve Zaman Gazetesi Aslına Döndü!

HABEROLA.COMGazeteci Yazar Kenan Kıran'ın Genel Yayın Yönetmeliğini yaptığı Zaman Gazetesi logosunu değişti, eski sayfalarını güncelledi, yazar kadrosunu...

A+A-

Gazeteci Yazar Kenan Kıran'ın Genel Yayın Yönetmeliğini yaptığı Zaman Gazetesi logosunu değişti, eski sayfalarını güncelledi, yazar kadrosunu tümüyle yeniledi.İşte Zaman Gazetesi'nde yer alan haber...

Zaman Gazetesi aslına dönüyor ve 1986'daki ruh ve heyecanla yoluna devam ediyor. Muhabir kadrosu güçleniyor ve yazarlar yazılarına başlıyor. Gazetedeki değişimin kodlarını Genel Yayın Yönetmeni Kenan Kıran dünkü köşe yazısında şöyle anlatmıştı:

Okuyucularımız örgüt bültenini çağrıştırdığı için logomuzun değişmesini istedi. Gazetemiz yarından itibaren logosunu değiştiriyor.

3 Kasım 1986'da yayın hayatına başlayan, her kesimden İslami duyarlığa sahip kişi ve kurumların temsil edildiği Zaman Gazetesinin kuruluşunda yer alan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın röportajı da gazetemizde yayımlanacak. Zaman Gazetesi'nin kurucu yayın danışmanı olan Nabi Avcı, gazetenin 1,5 yılda nasıl el değiştirdiği ve Fetullah Gülen'in gazetedeki fonksiyonu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

***

BÜYÜK DEĞİŞİM

Arzu Erdoğral, Zaman ailesine katıldı. Gazetemiz İstihbarat Şefi olan Arzu Erdoğral'ın önemli haberlere imza atacağına inanıyoruz.

‘Biz gazeteyiz, örgüt bülteni değiliz. Unutulan gazeteciliği yeniden ayağa kaldırmak istiyoruz' demiştik. İki aylık süreçte önemli haberlere imza attık. Danıştay saldırısında paralel yapı soruşturmasının sanığı olan polis amiri Bayram Özbek'in rolünü belgeleriyle yayımladık.

AK Parti hükümetinin Yeni Yüzyıl Gazetesi'ni kapattığı iddialarının gerçek dışı olduğunu belgeledik. Koray Taşdemir, Yeni Yüzyıl Gazetesi'nin sahibi olan Mansur Topçuoğlu ve ekibinin Haliç Üniversitesi'ni 170 milyon lira borçlandırdığını, üniversitenin yalnızca Sosyal Güvenlik Kurumu'na 35 milyon lira borcunun bulunduğunu yazdı.

Mansur Topçuoğlu'nun, Haliç Üniversitesi'ne el konulan 13 Mayıs tarihinde, arabasında 15 milyonluk çek-senet kaçırmaya çalışırken yakalandığı sadece Zaman gazetesinde yer aldı. Mağdur öğrenci ve öğretim üyelerinin sesi olmaya devam edeceğiz.

Basma kalıp demeç gazeteciliği artık prim yapmıyor, habercilik yapacağız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.