1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Vatikan Yeni Uyandı:Çocuk Tecavüzcüsü Papazları Oyacak
Vatikan Yeni Uyandı:Çocuk Tecavüzcüsü Papazları Oyacak

Vatikan Yeni Uyandı:Çocuk Tecavüzcüsü Papazları Oyacak

HABEROLA.COM-Başlıktaki ifadeyi yazdık ama aslına bakarsanız biz de pek inanmadık. Çünkü Hristiyan aleminin utançlarından biri olan kiliselerdeki çocuk...

A+A-

HABEROLA.COM-

Başlıktaki ifadeyi yazdık ama aslına bakarsanız biz de pek inanmadık. Çünkü Hristiyan aleminin utançlarından biri olan kiliselerdeki çocuk tecavüzleri vakalarının bitemesinin asıl sebeplerinden biri Vatikan denen kurumdur. Tecavüzcüleri korur, kollar, örtbas eder ve o hayvanlar da Vatikan'dan aldıkları güçle hayvanlıklarına devam ettiler. O yüzden aşağıda okuyacağınız hiçbir şeye inanmayın.

Türkçesi çocuk tecavüzü olan Pedofili skandallarını örtbas etmekle suçlanan Vatikan’da bundan böyle taciz vakalarını görmezden gelen din adamları da cezalandırılacak. Papa Francesco tarafından bugün çıkarılan yasaya göre taciz vakalarından haberdar olmalarına rağmen önlem almayan din adamları da görevden alınacak.

VATİKAN YENİ Mİ UYANDI?

BBC Türkçe'nin haberine göre; Katolik Kilisesi Kanunları bugüne kadar “ciddi nedenler” adı altında, çocuklara ya da savunmasız durumdaki yetişkinlere cinsel tacizde bulunan din adamlarının görevden alınmasını öngörüyordu.Papa Francesco bugün imzaladığı yasayla görevden alınmayı gerektirecek bu “ciddi nedenlere” görevi ihmal suçunu da ekledi.Papa, “özellikle küçük yaştakiler ve savunmasız yetişkinlere karşı işlenen cinsel taciz vakalarında görevlerini yerine getirmekte ihmalkar davranan” üst düzey din adamlarının da görevden alınacağını belirtti.

KİLİSE SEVECEN BİR ANNEYMİŞ!

Papa Francesco, “Sevecen bir anne gibi” başlıklı yasa metninin girişinde de “Kilise de sevecen bir anne gibi tüm çocuklarını sever, ama en küçük ve savunmasız olanları özellikle koruyup kollar” ifadelerini kullandı. Papa, bu yüzden yetki sahibi din adamlarının “kendilerine emanet edilenler arasındaki en zayıf durumdakileri korumak için özel ihtimam göstermesi gerektiğini” söyledi.

UYDURUK KOMİSYON KURULMUŞTU!

multeci-cocuklara-tecavuz-eden-isciye-rekor-ceza-haberolacomPapa Francesco 2014’te yaptığı bir konuşmada kilise içindeki çocuk tacizleri ve bu taciz şikayetlerinin gerektiği şekilde ele alınmamasından dolayı özür dilemiş ve pedofiliyle mücadele amacıyla Papalık Çocukların Korunması Komisyonu'nu kurmuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.