1. HABERLER

  2. GENEL

  3. TÜSİAD Yine Cesarete Geldi!
TÜSİAD Yine Cesarete Geldi!

TÜSİAD Yine Cesarete Geldi!

HABEROLA.COM-Uzun zamandır kanarya sevenler derneği ayarında, ne şiş yansın ne kebap politikası güden TÜSİAD siyasi belirsizlik havası esince bir anda...

A+A-

HABEROLA.COM-

Uzun zamandır kanarya sevenler derneği ayarında, ne şiş yansın ne kebap politikası güden TÜSİAD siyasi belirsizlik havası esince bir anda cesarete geldi ve epeydir yapmadığı sertlikte bir açıklama yaptı. TÜSİAD'ın huyudur. Siyasi otorite güçsüzse hemen rol kapar. Bakalım bu sefer umduğunu bulabilecek mi? 

Memleketin asıl kaymağını yiyen patronların kulübü TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Tuncay Özilhan’dan önemli karamsarlık uyarısı geldi. Özilhan, “İçerideki ve dışarıdaki karamsarlık ekonomi için zaafiyet yaratıyor” dedi. Özilhan terör olaylarına bir an önce çözüm bulunması gerektiğini ifade etti ve şöyle dedi: Bu tüm partilere bir çağrıdır. Gün birlik günüdür.

 TÜSİAD 2016 yılının ilk Yüksek İstişare Konseyi toplantısı bugün gerçekleşiyor.

Özilhan, “Siyasi belirsizlik gündemimizde ilk sırayı işgal ediyor ama en önemli olan konu kabinede kimin yer alacağı değil, demokratik sistemin sağlıklı işleyişin devam etmesi” diye devam etti.

PARTİLERİN HEPSİNE BİRDEN ÇAĞRI!

Hürriyet'in haberine göre Özilhan, son dönemdeki siyasi gelişmelere yönelik de yorum geldi ve şöyle dedi:

"Artık kısır siyasi çatışmalara bir çözüm bulunması gerekiyor. Her şey bir yana terör sorunu bir yana. Üst üste gelen şehit haberleri yüreğimizi dağlıyor. Daha fazla takatimiz kalmadı. Bu bütün partilere bir çağrıdır. Gün birlik günüdür. Bıkmadan, usanmadan, bir şey olmuyor demeden, sorunlara çözüm bulmamız gerekiyor. Bildiğimizi, inandığımızı söylemeye devam edeceğiz" dedi.

RİSKLER DEVAM EDİYOR!

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes ise ekonomik gelişmelere değinerek konuşmasına başlamak istediğini belirtti.

Symes, “Uzun vadeli riskler ve geçmişten gelen yapısal sorunlar devam ediyor. Fed'in kısa vadeli faizleri beklendiği kadar hızlı artırmayacağının anlaşılması ve sermaye akımları Türkiye ekonomisinde ılımlı hava estirdi” dedi.

TURİSTLER GELMEDİ İŞLER TERS GİDİYOR!

Symes, turizm konusunda da önemli açıklamalar yaptı.

TÜSİAD Başkanı, “Turizmdeki düşüşün dolaylı maliyetinin hayli yüksek çıkacağını öngörebiliyoruz” şeklinde konuştu.

MOSKOVA İLE BARIŞIN!

Symes, Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin bir an önce düzelmesini istediklerini de ifade etti.

TÜSİAD, "Ankara ile Moskova arasındaki dialogun yumuşamasından yanayız" diye devam etti.

Symes, “AB ile vize zorunluluğunu kaldıracak anlaşma için gerekli adımların süratle atılması küçümsenemeyecek bir başarıdır” dedi.

Symes, “Kişisel verilerin korunması kanununun AB ile uyumlu hale gelmesi ve kanuna riayet edilmesi hak ve özgürlükler konusunda ferahlama yaratacak” diye devam etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.