1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Türkiye'ye Kin Kusan Haham'ı Besleyip Büyütmüşüz!
Türkiye'ye Kin Kusan Haham'ı Besleyip Büyütmüşüz!

Türkiye'ye Kin Kusan Haham'ı Besleyip Büyütmüşüz!

HABEROLA.COM-Muhammed Ali öldü ya, doğal olarak gömülecekti. Ama ölü meşhur olunca cenaze töreni de şov yapmak isteyenler için bir fırsat kapısına...

A+A-

HABEROLA.COM-

Muhammed Ali öldü ya, doğal olarak gömülecekti. Ama ölü meşhur olunca cenaze töreni de şov yapmak isteyenler için bir fırsat kapısına döndü. Misal Michael Lerner isimli haham. Aldı sazı eline Türkiye'ye verdi veriştirdi terbiyesiz. Ama işin fenası, o kindar hahamı biz himaye etmişiz, adam yerine koymuşuz.

Pek çok insanı dövdüğü için efsanevi bir boksör olan Muhammed Ali'nin cenaze töreninde Türkiye hakkında densiz açıklamalar yapan ABD'li haham Michael Lerner'ın 2012 yılında İstanbul Küresel Forumu'na katıldığı ortaya çıktı.

O HAHAM'I KİM ADAM YERİNE KOYUP ÇAĞIRDI?

Hürriyet'in haberine göre; 13-14 Ekim 2012 tarihlerinde gerçekleşen organizasyon dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde düzenlenmişti. Açılış konuşmasını da Erdoğan yapmıştı.

İstanbul Küresel Forumu (IWF); dünyanın dört bir yanından gelen siyasi liderleri, akademisyenleri, iş dünyasından yöneticileri, kanaat önderlerini, STK liderlerini, sanatçıları, yazarları ve medya mensuplarını bir araya getirmişti.

Forumda, haham Michael Lerner da bir konuşma yapmıştı.

Follow
Istanbul World Forum @IstanbulWrldFRM

Tikkun Editörü Michael Lerner: İçimizdeki korkunun sesine karşın umudun sesi, başkasını nasıl gördüğümüzü belirlemekte#IWF2012

O TERBİYESİZ NE DEMİŞTİ?

Muhammed Ali'nin toprağa verilmesinin ardından dün  ABD'nin Louisville kentindeki "KFC Yum! Center"da düzenlenen törende konuşan Lerner, 15 bini aşkın kişinin katıldığı ve dünyada milyonlarca kişinin canlı olarak izlediği törende Türkiye ile ilgili densiz açıklamalarda bulunmuştu.

ABD’de yaşayan Musevilere yönelik yayın yapan Tikkun adlı derginin editörlüğünü de yapan Lerner şöyle demişti:

"Seçimle işbaşına gelen yetkililere işkenceye son vermelerini söyleyin. Bu ülkede 2008’de ekonomik kriz yaratan bankalara ve büyük şirketlere, gelir dağıtımı adaleti istediğinizi söyleyin. Şiddet kullanan politikacılara 'Dur' deyin, savaşlara 'Dur' deyin. Türkiye’nin liderlerine Kürtleri öldürmeyi bırakmalarını söyleyin. İsrail Başbakanı Netanyahu’ya, iç güvenliği sağlamanın yolunun Batı Şeria’yı işgal etmeyi bırakmak,Filistin devletinin kurulmasına yardımcı olmaktan geçtiğini söyleyin."

turkiyeye-kin-kusan-hahami-besleyip-buyutmusuz-haberolacom

Lerner’ın konuşması, cenaze ve anma törenine siyaseti karıştırdığı gerekçesiyle sosyal medyada eleştirilere yol açtı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.