1. YAZARLAR

  2. Ali YURDAKUL

  3. Şarkı Yeni Bir Dirilişle Devam Edecek
Ali YURDAKUL

Ali YURDAKUL

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Şarkı Yeni Bir Dirilişle Devam Edecek

A+A-

Tarihin her döneminde zirvede durmak oldukça zor olmuştur. Bu nirvanayı muhafaza etmek ve çok büyük bir birikim ve yetenek gerektiriyor. Bir de sağlam, sarsılmayan, çelik gibi bir irade. Ne dersiniz millet olarak son on beş yılda oldukça mesafe kat ettik mi? Aslında müthiş değişimler, dönüşümler, çağı yakalama adına dev adımlar attık. Bunu da tüm dünyaya ispatladık. Kararlı olduğumuzu ve ülkemizi dünyada en üst noktalara taşıma azim ve gayretimizi dost düşman herkes anladı. Yeni Türkiye sizin anlayacağınız kolay kolay inşa edilmedi.

Büyük çileler çekildi bu yolda.

Yerine göre baldıran zehri içildi.

Yerine göre şehitler verildi.

Her seferinde Anadolu yiğitlerine kim hücum ettiyse karşılık gördü ve geri püskürtüldü.

İşin özü bizler bu diriliş hamlesini tam üç dönemdir deniyoruz. 1950’lerde Adanan Menderes, 198O’lerde Turgut Özal bu hamleyi başlattı ve bir dönem sürdürdü. Milletimizin teveccühünü kazandı. Şimdi bu diriliş hamlesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la yakalandı. Tam bir asırdır beklediğimiz, Avrupa’nın asırlardır yapamadığı demokratikleşme hareketini ülkemiz çok kısa bir dönemde gerçekleştirdi. Usta öylesine iyi bir zamanlamayla vazifesini icra etti ki görenler küçük dillerini yuttular. Milletimizin geleceği adına çok kritik kararlar alındı. Hedef konuldu ve vizyon üretildi. Bu diriliş hamlesi inşallah daha da devam edecek.

Sayın Cumhurbaşkanımız, rahmetli Özal’ın köşke çekilmesi gibi çekilmedi. Pasif bir cumhurbaşkanlığını kabul etmedi. Mademki devletin başıyız o zaman bu devlet adına en çok çalışan ve koşturanlardan biri olmalıyım diyerek kolları sıvadı. Rahmetli Özal ANAP’ı bıraktıktan sonra, yıllarca iktidar olan bir parti, bir anda eridi bitti. Parlamentoya dahi zor girdi. Bir dönem sonra basiretsiz yöneticiler ve dava bilincinin azalması yüzünden o kudretli ANAP bitti. Pasif bir cumhurbaşkanlığı arkasından kurulan ikinci diriliş hamlesini de boşa çıkardı. Allah’tan Sayın Cumhurbaşkanımız ANAP’ın düştüğü durumdan iyi dersler çıkardı.

Partisini bırakmadı.

Her zaman yanında oldu.

Halkıyla hep iç içe bulundu.

Onları dinledi, bağrına bastı.

Oturduğu saraya dahi Millet Sarayı dedi.

Bu aziz milletine olan sevgisi ve saygısının meyveleri çok lezzetli ve verimli oldu.

Bu milletle daha uzun yolculuğu devam ettirmek, yeni dirilişler, yeni Türkiye, 2023 hedefi ve Ak Parti’yi muhafaza etmek ve korumak için tekrar partinin başına geçiyor. Bu şarkı bitmedi bitmeyecek diye haykırıyor. İnanıyoruz ki sayın cumhurbaşkanımızın tekrar güçlü bir iradeyle Ak Parti’nin başına geçmesiyle birlikte, tekrar yeni bir şahlanış başlayacak.

Unutmamak gerekir ki demokrasilerde kim halktan yana ise o kazanır. Ondan uzaklaşan ise zaman içinde yok olur gider.

Öyleyse bu şarkı bitmedi, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte bundan sonra aynı aşkla devam edecek. Bahtımız, yolumuz açık, 3. Olağan Üstü Kongremiz hayırların fethine vesile olsun. Vatan var olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum