1. HABERLER

  2. GENEL

  3. PKK'nın Şeyi Bese Hozat Tehdit Etti!
PKK'nın Şeyi Bese Hozat Tehdit Etti!

PKK'nın Şeyi Bese Hozat Tehdit Etti!

HABEROLA.COM-İşleri güçleri insan öldürmek olan lumpenler grubu terörist örgüt PKK'nın kaymak tabakası çoluk çocuğu kandırıp ölmeye ve öldürmeye...

A+A-

HABEROLA.COM-

İşleri güçleri insan öldürmek olan lumpenler grubu terörist örgüt PKK'nın kaymak tabakası çoluk çocuğu kandırıp ölmeye ve öldürmeye gönderirken kaymak tabaka da Avrupa'da keyif çatıyor, gazetelere konuşuyor, televizyonlara çıkıyor. O kaymak tabakadan biri olan Bese Hozat denen terörist bir alman gazetesine konuştu ve açıkça tehdit etti. 

PKK'ya etkin bir şekilde destek veren ülkelerden olan Almanya'da sosyalist günlük gazete Junge Welt'te Peter Schaber'in sorularını yanıtlayan Bese Hozat, "PKK kırsal kesimlerde ve şehirlerde eylemlerini arttıracak ve yoğunlaştıracak. Kuzey Kürdistan'da ve Türkiye'de eylemlerimizi daha da radikalleştirme kararı aldık" dedi.

KOMİK AÇIKLAMALAR

Odatv'nin haberine göre Bese Hozat o gazete şunları şunları söyledi:Barış süreciyle AKP'nin kendi iktidarı ve gücünü sağlamlaştırmak için yola çıkılmıştı. Barış süreci boyunca AKP  devletinbütün aygıtlarını kullanarak güç alanlarını genişletmek ve hakimiyetini elde etmek için kendi çıkarları için kullandı. Barışsürecinde hatta savaş hazırlıkları bile yapıldı. Kürdistan'da cok sayıda polis ve askeri istasyonlar inşa edildi. Koruculuk sistemi yeniden tasarlandı askeri amaçlı hizmetlerde artış oldu.Aynıi zamanda bu sürecte  Kürtler Kürdistan'da örgütlenme ve demokratik özerklik sisteminin inşası açısından büyük adımlar attılar. Suriye'nin Kuzeyinde bugünkü Rojava'da devrim yaşandı. Burada demokratik kanton sistemi olusturuldu. YPG öncülügünde Suriye'de IŞİD'e karşı büyük bir mücadele yürütüldü. Bu durum AKP'yi çok korkuttu. Çünkü AKP ve IŞİD stratejik müttefikti. Her ikisi de ayni ideolojiyi benimsemektedir. Bu durum Kuzeydeki  Kürtlere ilham oldu. Kürtlerin Rojava'da özerklik ilan etmesi Türk devletini rahatsz etti. PKK'yi zayıflatmak, kuzeyde Kürtlerin kazanımı durdurmak için AKP savaş başlattı.DAHA ÇOK ÖLDÜRECEĞİZ!AKPsavaş başlattığından bu yana direnişin çeşitli biçimlerini değerlendirmeye başladık. Devletin bu savaş politikasIna karşı şehirlerde Kürtler özerkliklerini ilan ettiler. Kışın gerillalar çok az hareket ettiğinden, daha az bir aksiyon yürüttüler. Mücadele daha çok gençlik mücadelesi ve müdafaa direnişiydi. Baharın gelmesi, koşulların daha da elverişli hale gelmesiyle gerilla saldırılarını daha da artırmaya başladı. Su anda kosullar daha iyi düzeyde. PKK kırsal kesimlerde ve şehirlerde eylemlerini arttıracak ve yoğunlaştıracak. Kuzey Kürdistan'da ve Türkiye'de eylemlerimizi daha da radikalleştirme kararı aldık. 

CHP ASLINDA KANKAMIZ!

[caption id="attachment_2568" align="alignnone" width="660"]Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-02-14 06:05:25Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-02-14 06:05:25Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com[/caption]Muhabirin "Olası bir erken seçimde HDP, CHP ile koalisyon oluşturur mu?" şeklindeki soruya Bese Hozat şöyle yanıt verdi:"CHP içinde iletişim kurulabilecek sol ve solcu kanat var ancak bunlar hegemonik bir güç oluşturamadılar. CHP'nin politikası büyük oranda laik ve milliyetçi eksene oturmaktadır. Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda CHP'nin AKP'yi desteklemesi bu ideolojinin bunun bir parçası. CHP yanlış bir politka izliyor.AKP fasist bir blok olusturdu. AKP, MHP, ulusalcı hareketler, laik ve milliyetçi güçler ittifak oluşturdular. Bütün bu ittifaka karşı Kürdistan'da ve Türkiye'de demokratik güçlerin biraraya gelerek oluşturdukları ayrı bir blok da demokratik mücadele açısından önemlidir. Böyle bir pakt karşısında ancak fasist blok kırılabilir. Biz de bunun icin mücadele ediyoruz."
Etiketler : , , , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.