1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Orlando Saldırısı Faşist Donald Trump Kazansın Diye mi Yapıldı?
Orlando Saldırısı Faşist Donald Trump Kazansın Diye mi Yapıldı?

Orlando Saldırısı Faşist Donald Trump Kazansın Diye mi Yapıldı?

HABEROLA.COM-Tüm dünyaya ölüm ihraç eden ABD dün tarihinin en büyük kitlesel katliamı ile yüzleşti. Orlando Saldırısı sonrası 50 Amerikalı öldürüldü....

A+A-

HABEROLA.COM-

Tüm dünyaya ölüm ihraç eden ABD dün tarihinin en büyük kitlesel katliamı ile yüzleşti. Orlando Saldırısı sonrası 50 Amerikalı öldürüldü. Olay bir yandan bakınca sıradan bir IŞİD eylemi gibi. Ama aslında değil. Düşünün; yakında seçim olacak ve adaylardan biri İslam karşıtlığından beslenen Faşist Donald Trump. Böylesi bir katliam kimin işine yarar? Evet, bildiniz. haberola.com okurları zekidir çünkü.

BBC Türkçe'nin haberine göre; Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump, Orlando'da eşcinsellerin gittiği gece kulübüne ateş açan saldırganın 'Irak Şam İslam Devleti IŞİD'e biat eden' Afgan göçmeni bir ailenin oğlu olduğu yolundaki haberler üzerine tweet atmakta gecikmedi.

TRUMP ANINDA OLAYA ATLADI!

Trump'ın diğer bir çok tweet'i gibi, bu son yazdıkları da destekçileri ve kendisini eleştirenler arasında ses getirdi.Başkan Barack Obama, 50 kişinin öldüğü saldırıyı "bir terör ve nefret eylemi"olarak niteledi.Trump ise, 'Radikal İslam demeyi bile reddettiği için' Obama'nın istifasını istedi.Trump "Hızla akıllı ve katı bir tutum almazsak, geriye bir ülkemiz kalmayacak" dedi, "Zira liderlerimiz zayıf. Ben bunun olacağını söylemiştim. Daha da kötüye gidecek. Artık siyaseten doğrucu davranmaya devam edemeyiz" diye konuştu.Bu sözlerin tam olarak ne anlama geldiği belirsiz.Orlando saldırısını düzenleyen Omar Mateen gibi ikinci kuşak Müslüman göçmenler özel taramadan mı geçirilmeli? Trump karşıtları tabii ki en kötü olasılığı düşünecek. Taraftarları ise ona hak verecek.Trump, ABD'ye 65 bin Suriyeli göçmen alınmasını destekleyen Hillary Clinton'ı "Orta Doğu'dan göçmen alımını büyük ölçüde arttırmak istemek"le suçladı ve ABD'nin bu göçmenleri taramadan geçirmesinin, masraflarını karşılamasının ve ikinci kuşağın radikalleşmesini önlemesinin imkansız olduğunu söyledi.

CLINTON KATLİAMA NE DEDİ?

Hillary Clinton da bu arada büyük oranda Obama'nın mesajı ile aynı doğrultuda bir açıklama yayınladı.Clinton Facebook'tan yayınladığı açıklamada "Ülkemizi yurt içindeki ve dışındaki tehditlere karşı korumak için çabalarımızı iki katına çıkarmalıyız" dedi.LGBT toplumunu desteklediğini söyleyen Clinton, yeni silah kontrolü önlemleri alınması yolundaki çağrısını da tekrarladı.Hillary Clinton, silah kontrolüne kampanyasında önemli bir yer ayırarak, bu konuda parti içindeki Sosyalist rakibi Bernie Sanders'a oranla daha solda bir konumda yer almayı başarmıştı.Son açıklaması da konuyu ulusal güvenlik çerçevesine oturtma girişiminin bir parçası.

SOSYAL MEDYADA HESAPLAŞMA

donald-trump-fasisti-clintonlara-aile-boyu-daldi-haberolacomClinton ile Trump arasında, açıklamalar ve sosyal medya mesajlarıyla süren söz düellosunda göç, militan saldırılar ve silah kontrolü konuları ön plana çıkıyor.TrumpMüslümanların ABD'ye girmesinin yasaklanması yolundaki çağrısından sessizce geri adım atmaya başlamıştı. Oysa şimdi doğrudan buna atıfta bulunuyor ve hatta bu konuda övünüyor.Trump, Amerikan kamuoyunun Orlando saldırısından sonra kendine hak vereceğine ve sınır güvenliğine ve göçe ilişkin önerileriyle, ılımlılığı savunan Clinton karşısında üstünlük kazanacağına güvenir gibi görünüyor.Seçimlerdeki dengelerin böyle bir gerekçeyle değişme ihtimali daha düne kadar sadece bir teoriden ibaretti. Ama artık gerçek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.