1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Namaz Kılmayan Hayvan mıdır? Diyanet Açıkladı...
Namaz Kılmayan Hayvan mıdır? Diyanet Açıkladı...

Namaz Kılmayan Hayvan mıdır? Diyanet Açıkladı...

HABEROLA.COM-YARI ÖZEL İÇERİK-Yukarıdaki soru aslında sorulamayacak kadar saçma sapan bir mantık içerir ve öyle bir sorunun yanıtı bellidir. Yanıt da...

A+A-

HABEROLA.COM-YARI ÖZEL İÇERİK-

Yukarıdaki soru aslında sorulamayacak kadar saçma sapan bir mantık içerir ve öyle bir sorunun yanıtı bellidir. Yanıt da şudur ki; o niteleme sahibine aittir. İşte gelin görün ki; böylesi bir saçmalığı gündeme armağan eden prof. unvanı olan biri, Mustafa Aşkar. Aşkar'ın kurduğu mantık şu: "Sadece insanın alnı secdeye gider. Hayvanlar secde etmez, dolayısıyla namaz kılmayan hayvandır." Misal bu Aşkar denen prof bizim felsefe dersi öğrencimiz olsa kurduğu bu mantık yüzünden anında sıfırı basardırk. Şaka bir yana, bu kadar her tarafından saçmalık dökülen muhabbet büyüyünce koca Diyanet de tutup açıklama yaptı. 

haberola.com'un notu: Peygamberimiz diyor ki; "Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim." Bir İslam Peygamberinin o naif diline bakın bir de sözde islamcıların sözlerine, yaptıklarına, kurdukları mantığa bakın. İslam bunun neresinde? Güzel ahlak bunun neresinde? Bu adamlara önce Peygamberimizin ahlakı ile ahlaklanmayı öğretmek lazım ki o da bizim işimiz değil. Biz söyler geçeriz. Ki geçtik netekim.

DİYANET DE EDEP YA HU DEDİ!

Diyanet, TRT'de "Namaz kılmayan hayvandır" sözleriyle ilgili açıklama yaptı.Diyanet İşleri Başkanlığı, Prof. Dr. Mustafa Aşkar'ın TRT'de sarf ettiği "Namazı hayvanlar kılmaz, namaz kılmayan hayvandır" sözleri ile ilgili açıklama yaptı.Hürriyet'in haberine göre, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Kur’an-ı Kerim ayetlerinden ve konuya ilişkin diğer dini metinlerden böyle bir çıkarımda bulunmak İslam’ın hikmet dili ve rahmet mesajıyla bağdaşmaz” denildi.

DİNİMİZDE NAMAZIN YERİ

ejderhalar-tekrar-dirildi-haberolacomGelen yoğun sorular üzerine açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtilen açıklamada, "Dinimizde namazın yeri, önemi ve değeri herkesçe bilinmektedir. Ancak insanların inanç ve ibadet özgürlükleri hedef alınarak tezyif ve tahkir edilmesi asla kabul edilemez” ifadelerine yer verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.