1. YAZARLAR

  2. Ali YURDAKUL

  3. Millet İradesini Tanımayanlar Yok Olmaya Mahkumdur
Ali YURDAKUL

Ali YURDAKUL

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Millet İradesini Tanımayanlar Yok Olmaya Mahkumdur

A+A-

Bir kurumun veya müessesenin verimli bir şekilde çalışmasını istemiyorsanız, algılarla oynayın. Göreceksiniz ki birçok kişinin verimliliği düşecektir. Tabi bu kim için geçerli? Diye bir soru sorulabilir. Bunun geçerli olduğu kişilik, zayıf karakterli ve davasına tam manasıyla inanmamış olanlardır. Davasının delisi olan için böyle bir algı söz konusu değildir. Onlar ne fitneye, ne fitneciye, ne de oluşturulmak istenen algıya kulak verirler.

Şunu rahatlıkla diyebilirim 2002’den sonra Türkiye’de tam manasıyla halkçı bir hareket başlamıştır. Bu çığ gibi büyüdü ve bugün milyonlara hitap ediyor. Dolayısıyla bu hareketi kim ne yaparsa yapsın kolay kolay söndüremeyecekler. Asıl kuruluşunda halk olup da hiçbir şekilde halkımızla bağı olmayanlar düşünsün.

16 nisandan sonra yeni bir dönem başladı. Bu dönem içinde yüksek strateji olan ve gelecek için vizyon sahibi %100 halkçı olan sistemler, teşkilatlar rağbet görecek. Şimdiye kadar malum olduğu üzere baskı, darbe, vesayetten kafayı kaldırıp da nefes bile alamadık. Bundan sonra bunların hepsi tarihin çöplüğünde yerini aldı. Bunlardan ders çıkarıp, önümüze bakarak icraatlarımızı daha üst perdeden yapma zamanı gelmiştir.

Demek ki neymiş? Halkını bağrına basan kaybetmiyor, her zaman kazanıyormuş. Bunu çok iyi anlamak gerekiyor. 16 nisan referandumu aslında bu güvenin bir meyvesi. Sayın Cumhurbaşkanımızın milletine güvenerek yola çıkması ve her önemli olayda vatandaşlarıyla buluşmasının mahsulü. Bunu hepimizin görmesi ve idrak etmesi gereklidir. Aksi halde halkından uzaklaşan bir yapının, velev ki isterse bir dönem her şeye hakim olsa bile zaman içinde eridiğini görmek mümkün olmaktadır.

Dünyada Allah aşkına kaç lider için, halkı ölümü göze alır. Bugün neredeyse parmakla gösterilecek kadar azdır bu ifade ettiğimiz. Şimdi halk ve devletin omuz omuza geleceğe yürüme vakti gelmiştir. Bunu da ülkemizde başardık. Bu nedenle fitne çıkarmaya çalışanlara, tencere ve tava ile nota tutanlara, yaygara yapanlara itibar etmemek gerekir. Bunların gütmüş olduğu dava bayatlamıştır. Bu sığ bakış açısını terk etmek gerekiyor.

Dünya insan etkileşiminde çağ atlarken basit konulardan birileri hala medet umuyorlar. 1970’lerdeki yönetim anlayışı gerilerde kalmıştır. Avrupa dahi bugün demokraside can çekişirken Türkiye çağın üstüne çıkmıştır. Eğer ileri demokrasiyi öğrenecekse Avrupa ülkemizden öğrenmelidir. Öyle sözle insan hakları olmaz. Sözle demokrasi olmaz. Fitneyle, adam kayırmayla hiçbir yere varılmaz.

Şuna tüm kalbimle inanıyorum: “ Eğer ülke olarak şu son on beş yıldaki kazanımlarımızı muhafaza eder, birbirimize tutunur ve bilgiyi, doğruluğu hayatımıza hakim kılarsak; dünyanın en süper gücü oluruz.” Bu kudret milletimizin genlerinde mevcuttur. Yeter ki bu aziz millete güvenelim, birbirimize sahip çıkalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.