1. YAZARLAR

  2. Ali YURDAKUL

  3. Kurt Puslu Havayı Sever
Ali YURDAKUL

Ali YURDAKUL

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kurt Puslu Havayı Sever

A+A-

Eğer ortada sis varsa ve iyi bir avcıysanız işiniz kolaydır. Avınız ayağınıza gelir ve çok zahmet çekmeden onu kıskıvrak yakalarsınız. Bu nedenle eskilerin tabiriyle kurt iyi bir avcıdır ve puslu havayı sever. Avını öyle bir avlar ki avı düşmanını dahi fark edemez.

Milletimizin tarihinde fitne dönemleri hep illet zamanları olmuştur. Hastalık ne kadar büyük olursa vücut o nispette çöker. Bu nedenle fitne körüklenirde körüklenir. Kangrenin tüm bedene yayılması için var gücüyle çalışılır. Sonrası mı? İflas veya yerlerde sürünen bir hayat. Bu konuma getirmişseniz düşmanlarınızı, bu şekilde hayat sürmesi için her türlü entrikayı çevirirsiniz. Yatalak ve hasta olması sizin işinizi kolaylaştırır. Öyleyse marifet kurda teslim olmamakta ve pusulu havadan uzak durmakta.

Türkiye gücünün farkına varmış durumdadır. Yani artık uyuyan dev uyanıyor. Bir zamanlar uyuşturdukları, pasifleştirdikleri, etkisizleştirdikleri bu büyük gücün uyanışını tüm dünya görüyor. Tabi bu durum Osmanlıyı I. Dünya Savaşı’na sürükleyenleri rahatsız ediyor. Bu savaşın çıkma amacı Osmanlıyı parçalamaktı. Yapıldı parçalandı ve ümmet darma dağın oldu. Geriye Anadolu kaldı. Yetmedi bunu da parçalamak için yüzyıldır uğraşıyorlar.

Etrafımız cadı kazanı, en çok yangının çıktığı ve oyunun tertip edildiği bir bölgede siyaset yapıyoruz. Sadece dışarıda değil içerde de büyük yangınlar ve fitneler var. Ülkemizde birileri yine boş durmuyor. Milletimizin güveniyle oynuyor. Olur olmaz basit şeyleri gündeme taşımak, ülkemizin itibarını düşürmek için sürekli yıpratma operasyonları devam ediyor. Bu süreçte herkese kulp takmak için bir yarış başladı. Medyamız veya sosyal medya şişirdikçe şişiriyor. İnsanımızın algılarıyla oynanıyor. Sızmalar, görevden alınacak iddiaları, itibarsızlaştırma, iftiralara, zanlar hiç eksik olmuyor. İşimiz gücümüz cadı kazanının altına odun atmak.

Hedef tahtası haline getirilen ve itibar suikasti yapılan kişiler hiç mi bu vatana çivi çakmadı? Bilakis en çok çalışılanlar ve dik duranlar üzerinde bir linç girişimi başladı. Bu şekilde çalışan ve emek sarf eden başkanlar halkın gözünden düşürülmek suretiyle itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor. Kurt yesin diye insanlar dağıtılıyor. Ne demişler sürüden ayrılanı kurt kapar.

Bana sorarsanız bu kadar basit olmamalı insanların emekleri ve çalışmaları. İnsan yetiştirmenin hiçte kolay olmadığı bir dönemde yetiştirdiğimiz değerleri harcamayalım. Kim ne derse desin dik durup işimize bakalım. Hedefimiz belli 2023 için çalışıyoruz. Önümüzde Yerel Seçimler var. Şimdi ne yapılıyor. Yerel Seçimler öncesi başkanlara algı operasyonları düzenleniyor. Sizce bunlar tesadüf mü? Birileri yoksa şimdiden düğmeye bastı. Çalışmalara başladı mı? Ne dersiniz.

Bir taraftan da teşkilatta her şey sayın Cumhurbaşkanımıza mal ediliyor. Aslında CHP’nin yapmak istediği bu. Tek adam iş başında. Kendi saltanatı için herkesi yiyor. Kim olursa olsun gözünün yaşına bakmıyor. Böyle bir tuzağa dikkat etmek gerek. Bir de bu fitne döneminde herkese iftira atılabilir. Başarılı olan kişiler boş bırakılmaz. Onların yok olması için var gücüyle çalışılır. Ak Parti çıkarmış olduğu markalarıyla, siyasetçileriyle dünyada ekip oyununu en iyi bilen teşkilatlardan biri. Hedef şu anda bu teşkilatı zayıflatmak, güçsüzleştirmek.

Kardeşler arasına fitne sokmaya çalışanlara fırsat vermemeli ve kurdu sevindirmemeli.

Selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.