1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Hollanda İslam Okulu Olayını Bitirdi!
Hollanda İslam Okulu Olayını Bitirdi!

Hollanda İslam Okulu Olayını Bitirdi!

HABEROLA.COM-IŞİD denen hayvanlar güruhunun dünya alemi İslam'a karşı bilemek için projelendirildiğini defalarca yazdık. Plan şu: IŞİD kafa kesecek,...

A+A-

HABEROLA.COM-

IŞİD denen hayvanlar güruhunun dünya alemi İslam'a karşı bilemek için projelendirildiğini defalarca yazdık. Plan şu: IŞİD kafa kesecek, katliamlar yapacak, tüm bunları İslam adına yaptığını iddia edecek, ondan sonra da IŞİD'e sempati duyuyorlar diye Müslümanlar oyulacak. Plan buydu ve aynıyla uygulamaya konuldu. Bu yemi en son Hollanda yedi. Bakın nasıl?

Avrupa'nın suya sabuna dokunmayan sıradan ülkelerinden biri olan Hollanda'nın Eğitim Bakanlığı, "toplumsal değerlere aykırı öğrenci yetiştirdiği" gerekçesiyle Amsterdam'daki bir İslam okuluna verilen devlet yardımını kesti.

GEREKÇE: IŞİD!

BBC Türkçe'ye göre kararı açıklayan Eğitim Bakan Yardımcısı Sander Dekker, okul yöneticilerinden birisinin "açıkça IŞİD'e sempati duyduğunu" söylediğini hatırlattı.Dekker'e göre, 2014 yılı ortalarında IŞİD'e sempatisini açıklayan okul yöneticisi istifa etmek zorunda kalsa da, okul yönetimi açıklamaya yeterince tepki göstermedi.Açıklamanın ciddi kaygı uyandırdığını vurgulayan Dekker, müfettişlerin yaptığı araştırmaların da, okula ilişkin kaygıları gidermediğini belirtti.Dekker, okul yönetiminin, araştırma sırasında gerekli bilgilerin verilmesini sürekli reddettiğini savundu.

OKUL VARLIĞINI NASIL SÜRDÜRECEK?

Hollanda Eğitim Bakan Yardımcısı, "Bizim vergilerimizle finanse edilen bir okulun çocukları Hollanda'nın bir parçası olmaktan uzaklaştırması kabul edilemez" dedi.Eğitim bakanlığınınaldığı bu karar, okulun varlığını sürdürmesini zorlaştırıyor.Zira Hollanda'da okullar devletin ve yerel yönetimlerin desteği ile ayakta duruyor.Bu yardımların kesilmesi, okulun fiilen kapanması anlamına geliyor.

MÜSLÜMAN TOPLUM TEPKİ GÖSTERDİ

kocasindan-isid-yontemi-ile-kurtulacakti-ama-haberolacomOrta öğretim alanında faaliyet gösteren okulun bağlı olduğu İslami Eğitim Vakfı Başkanı Soner Atasoy ise karara tepkili.Hollandabasınına konuşan Soner Atasoy, Dekker'i, "yalancılık ve iftira atmakla" suçladı.İddiaları reddeden Atasoy, okul yönetimin "IŞİD'e sempati" konusundaki açıklamaya zamanında tepki verdiğini savundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.