1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Ey Almanya Önce Holokost'un Hesabını Ver!
Ey Almanya Önce Holokost'un Hesabını Ver!

Ey Almanya Önce Holokost'un Hesabını Ver!

HABEROLA.COM-Soykırımcı Almanya utanmadan sıkılmadan büyük bir arsızlık örneği göstererek bizi soykırımcı ilan etmişti. O karara tepkiler dinmek...

A+A-

HABEROLA.COM-

Soykırımcı Almanya utanmadan sıkılmadan büyük bir arsızlık örneği göstererek bizi soykırımcı ilan etmişti. O karara tepkiler dinmek bilmiyor. İşte en sert tepki de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vermeye devam ediyor. Sabahattin Zaim Üniversitesi 2015-2016 akademik yılı mezuniyet töreninde önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan bakın neler neler söyledi... 

HOLOKOST HESABI NEREDE?

Şimdi Almanya'da parlamentoda uydurma bir şeyler geçirdiler. Ey Almanya, önce Holokost'un hesabını vereceksin bu bir. Nabibya'da 100 bini aşkın Nabibyalıyı nasıl öldürdünüz onun hesabını vereceksin. Siz Türkiye'ye veya Türklere parlemantosunda sözde Ermeni soykırımı oylaması yapacak, varsa belki de en son ülkesiniz. Kaldı ki bizim tarihimizle bir derdimiz sıkıntımız yok. Bizim tarihimiz katliamlar tarihi değildir. Merhamet tarihidir, aramızdaki fark budur.

Herhangi bir zaten dik duruş olduğuzaman, katliam. Bunu yaptılar. Fransa'yı konuşmadan yapabilir miyiz? Ama sindirilmiş insanlar. Tayyip Erdoğan konuşuyor, nasıl konuşmayalım? Fransa güvenliğinin yaptıklarını izliyoruz, ama açın Fransa televizyonlarını bir tanesini göremezsiniz. Günlerdir Fransa kaynıyor, böyle bir dezenformasyon var. Ben de endişe duyuyorum.

1884'TEKİ O TOPLANTI

Gezi'de 12 ağaçtan dolayı endişe duyanlar vardı. Telefonla konuşuyoruz Avrupalı dost görünenlerle, endişeliyiz diyorlar. Gelin de biz size yerinde gösterelim. Gelmezler. Aynı şeyi ben söylüyorum; yerlerde süründürüyorsunuz kızları, erkekleri, endişeleniyoruz.

Afrika'nın paylaşılması gayesiyle düzenlenen utanç konferansının 1884 yılında Berlin'de toplandığını bilir misiniz? Bugün aynı Berlin kendi tarihindeki kara lekeye aldırmadan ülkemizi itham eden Almanya parlementosuna ev sahipliği yapıyor.

Kenya'nın kurucu liderinin son derece manidar bir tespitini aktarmak istiyorum: Avrupalılar geldiklerinde onlarda İncil, bizde toprak vardı. Bize gözlerimizi kapatıp dua etmeyi öğrendiler. Açtığımızda baktığımızda baktık ki İncil bizim, topraklarımız beyazların elindeydi.

AFFEDİLEMEZ!

soykirimci-almanya-utanmadi-bize-soykirimci-dedi-haberolacomBu sözler bugün dünyaya nizam vermeye kalkışan, her fırsatta demokrasi diyen Avrupa ülkelerinin iki yüzlülüğünü ortaya koymaktadır. Durum bu kadar açıkken, bizi asılsız iftiraların muhatabı yapmaları tam bir kara mizah örneğidir.

Şu anda Türkiye'de yaklaşık 100 bin Ermeni var. Bunun yarısı vatandaşımız, yarısı değil. Fakat bunlar bize barındı, sığındı diye biz bunları kovmadık. Aynen Suriye'den gelenleri nasıl misafir ettiysek, Ermenistan'dan gelenleri de ağırlıyoruz. Allah aşkına, bu kadar yaklaşımı müşfik olan Türkiye'ye karşı bu adamların yaklaşımının acaba affedilir bir yanı var mı?

Kaynak: Habertürk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.