1. HABERLER

  2. GENEL

  3. Dokunulmazlık Yabancı Basının Manşetinde!
Dokunulmazlık Yabancı Basının Manşetinde!

Dokunulmazlık Yabancı Basının Manşetinde!

HABEROLA.COM-O milletvekillerine dokunulacak mı dokunulmayacak mı sorusu bugün yanıtını buldu ve TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada dokunulmazlık kaldırıldı....

A+A-

HABEROLA.COM-

O milletvekillerine dokunulacak mı dokunulmayacak mı sorusu bugün yanıtını buldu ve TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada dokunulmazlık kaldırıldı. Bu, mühim bir konu. Öyle olduğu için de TBMM olarak da bilinen Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde milletvekili dokunulmazlıkların kaldırılması teklifinin sonuçları yabancı basında çok fazla geniş ve uzun bir şekilde kendisine yer bulmayı başardı.

Milletvekilleri dokunulmazlıklarının kaldırılması yabancı basınında hayli geniş yer bulurken özellikle İngilizlerin İngiltere basını, dokunulmazlık teklifinin HDP milletvekillerine yargı yolu açılması amacıyla geçirildiğine dikkat çekti.

BBC: HEDEF HDP VE CHP!

BBC: Türkiye Parlamentosu dokunulmazlıkların kaldırılmasını onayladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milletvekillerine yargı yolu açılmasına neden olacak tartışmalı dokunulmazlık teklifi kabul edildi. Kürt haklarını savunan meclis üyeleri bu teklifin, muhalefetteki milletvekillerini meclisten uzaklaştırmak için yapıldığını belirtirken söz konusu teklifin HDP ve CHP’yi hedeflediği yorumları yapılıyor.

FINANCIAL TIMES: VEKİLLERE CUMHURBAŞKANINA HAKARETTEN YARGI YOLU!

Financial Times: Türkiye Parlamentosu milletvekillerinden dokunulmazlıkları kaldırdı. Türkiye Parlamentosu’nda cuma günü oylanan teklifle muhalefette bulunan 100’den fazla milletvekiline Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretten teröre destek verme gibi suçlamalar dolayısıyla yargılanma yolu açılabilecek.

EL CEZİE: PKK'LI VEKİLLER YANDI!

El Cezire: Türkiye siyasetçilerin dokunulmazlıklarını kaldıran teklifi onayladı. Türkiye Parlamentosu milletvekillerine yargı yolu açan bazı teklifleri oylamayla geçirdi. Teklif HDP milletvekillerini hedefliyor. AKP ve MHP, HDP milletvekillerini PKK’yı desteklerken milletvekilliği dokunulmazlığından yararlandıkları yönünde suçlamada bulunuyordu.

DAİLY MAIL: 138 MİLLETVEKİLİ TOPUN AĞZINDA!

dokunulmazlar-bu-kez-dokunulmaz-degil-haberolacomDaily Mail: Türkiye dokunulmazlıkları kaldırarak yargılanmanın yolunu açtı. Türkiye Parlamentosu cuma günü anayasada değişiklik yapılabilmesini sağlayan meclis üyelerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması teklifini onayladı. Anayasa değişikliği teklifi AKP tarafından Kürt isyancılara destek verdiği suçlamasıyla HDP’ye yönelik gerçekleşti. Teklifin yasalaşmasıyla çoğunluğu muhalefet partilerinden olan 138 meclis üyesi yargılanma riskiyle karşılaşacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.