1. YAZARLAR

  2. Ali YURDAKUL

  3. Başarıyı Engellemeye Çalışanlara Fırsat Verilmemeli
Ali YURDAKUL

Ali YURDAKUL

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Başarıyı Engellemeye Çalışanlara Fırsat Verilmemeli

A+A-

Türkiye çok hızlı adımlarlarla hedefine doğru ilerlemesini devam ettirmeye dursun, düşmanları da boş durmuyor. Onun hızını yavaşlatmak için bir çok oyun ve hile tertip ediyor. PKK ile mücadelemiz ülkemize aşağı yukarı beş yüz katrilyon kaybettirdi. Bu aziz vatanın üzerine kene gibi yapışanlar onun kanını emmek için var güçleriyle yarışıyorlar. Her fırsatta zarar vermek ve bünyeyi zayıflatmak için eylem yapmaktan çekinmiyorlar. Bir yer de başarı sağlandım mı? Orayı ablukaya alıyorlar ve akbabalar gibi fırsat kolluyorlar. Terörle mücadelede büyük bir başarı elde ettiğimiz ve terörün kökünü kazıdığımız bir zamanda yine eylemler ve olaylar durmuyor. Başarıyı gölgelemek veya yavaşlatmak için var gücüyle birileri düğmeye basıyor.

Geçen gün Şırnak’ta olan helikopter kazası içerisinde bir çok soruyu da barındırıyor. Terörle mücadelede başarı kazanmış müthiş bir ekip bir hiç uğruna, basit bir kaza sonucu yok olup gidiyor. Düşünsenize bir ordu kurabilecek içinde paşa olan bir ekip yok ediliyor. Bir anda sizin tüm eylem planlarınız allak bullak oluyor. Dediğim gibi yüksek donanımlı ve terörün kökünü kazımaya söz vermiş vatan sevdalıları bir tele takılıyor. Soruşturulması ve üzerinde iyi düşünülmesi gereken bir kaza. Bunun failleri varsa bulunmalı ve bunun hesabı görülmeli. Şimdi yeniden bir ekip kurulacak terörle mücadelede. İnşallah Aydoğan Aygün paşa ve ekibi gibi ehil olur ve teröre fırsat vermeyerek inlerine girer.

Şehit paşamız ve ekibi terörde öylesine başarılı oldular ki bunlar hiçbir yerde barınamaz hale geldiler. Gerçekten sözde kalmadı inlerine girmek. Hakikaten inlerine girildi ve gereği yapıldı. Kato Dağı kuşatıldı ve eylem hazırlıkları başladı. Dikkat edilirse PKK’nın kalesini fethe giden yolda önemli bir adım atılmak üzereyken bir anda bu stratejik eylemi planlayan ekip yok edildi. Tıptı Eşref Bitlis paşanın yok edildiği gibi. Oda terörü bitirmek için kolları sıvamış ve bölgede yıllarca nasıl bitirileceğine yönelik planlar hazırlamış bunu uygulamak üzereyken Diyarbakır’da helikopteri düşürüldü. Paşa şehit oldu ve biz yine ağladık.

Gerek rahmetli Turgut Özal olsun ve gerekse Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dönemi olsun her iki dönemde terörün kökünü kazımak için düğmeye basılmıştır. Bu dönemlerde ülkemizde huzur istemeyen, milletimizin birlikteliğini engellemeye çalışan illegal güçler daha çok silaha sarıldılar. Doğu da büyük kalleşlikler gördük her iki dönemde de. Yüzden fazla belediye devletin parasıyla ve imkanıyla şehirlere hendekler kazdılar. Cizre ve Sur’u köstebek gibi tüneller açmak suretiyle berbat ettiler. Askerimiz aylarca bu bölgede çatıştı. Bir iç karışıklık çıkarmak ve bu yerleri Türkiye’den ayırmanın oyunuydu bunlar. Hamdolsun bunlar muvaffak olamadılar ve kendi kazdıkları hendeklere kendileri düştü.

Aslında işin özü terörle mücadelede biz başarılı oldukça birileri durmayacak. Öyleyse bizler mücadelemizden son terörist yok oluncaya kadar vazgeçmeyeceğiz. Bunun içinde her türlü tedbiri alarak bu uğurda emin adımlarla ilerleyeceğiz.

Ülkemizin ilerlemesi önünde en büyük engel olan bu uru söküp atmak en önemli vazifemiz olmalıdır. Allah devletimize güç kuvvet versin, terörle mücadelede başarılı kılsın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum