1. YAZARLAR

  2. Ali YURDAKUL

  3. Ak Parti Milletin Ta Kendisi
Ali YURDAKUL

Ali YURDAKUL

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Ak Parti Milletin Ta Kendisi

A+A-

                Ortaya koyduğunuz eserler sizi yaşatır ve insanların gönüllerini fetheder. Ülkemiz nereden nereye geldi. Bir zamanlar borç bataklığında boğulan bir Türkiye’den şimdi borç veren ve dünyaya ilerlemenin, kalkınmanın ne olduğunu gösteren bir Türkiye’ye. Buna inanan ak kadrolar on altı yıldır çalışıyor. Bir arı gibi bal yapma yarışı içinde geleceğine yürüyor. Neler yaşanmadı ki bu on altı yılda? Nelerle uğraşmadı ki Ak Parti? Bin bir türlü çileye maruz kaldı. Kapanma davaları, itibar suikastleri, 17/25 aralık  operasyonu ve 15 Temmuz darbe girişimi. Büyük, küçük insanın kanını donduran nice olaylar. Ülkemizde boş durmayan millet iradesini her seferinde yok etmeye çalışan hain odaklar. Tüm bunlar yıldıramadı, caydıramadı ve döndüremedi yolundan Ak Partiyi.

                Hedefine odaklandı, bekledi, sabretti, zemin hazırladı  ülkemizin demokratikleşmesi için. Aşama aşama gerçekleştirdi bu süreci. Boynu bükük olan Anadolu insanını şahlandırdı. Anadolu kaplanlarının sesini tüm dünyaya duyurdu. Yeri geldi “one münite” dedi, yeri geldi “ dünya beşten büyüktür” diye haykırdı. Sesini duyan niceleri küçük dillerini yuttular. Bu milletin şahlanışını gördükçe korkuları daha da arttı her seferinde. Biz normalleştikçe, özümüze döndükçe, milletimizin ayaklarındaki prangaları kırdıkça, onları özgürleştirdikçe birileri de boş durmadı. Kendilerine millet iradesini temsil eden Ak Parti’yi düşman ilan ettiler. Bu aziz millet inanın şu on altı yılda onlarca cephede düşmanlarıyla savaştı. İçerde ayrı düşman, dışarıda ayrı düşman. Hepsi bir olmuş Türkiyemizin üzerine saldırıyorlar.

                Ülkemizin etrafını yangın yerine çevirdiler. Yetmedi milyonlarca  Suriyeli kardeşimizi göçe zorladılar. Onların yurtlarını tarumar ettiler. Geziciler, DEAŞ, PKK, FETÖ daha niceleri gerek içte ve gerekse ülkemizin dışında hiç durmadan bu ülkenin altını  oyma yarışının içine girdiler. Milletimiz şu on altı yılda çok büyük kalleşlikler ve kahpelikler gördü. Bunlara şahit oldu. Vatan hainlerinin en azılılarıyla mücadele etti. Birileri sanki kuklayla oynuyormuş gibi milletimizin evlatlarıyla oynadı. Düşünün katil ve hain bir grup tankla masum insanımızı ezdi. Sırf kendileri egemen olmak için her şeyi yok etmeyi göze aldılar. Bunlar kana susamış katiller, ellerine geçen hiçbir fırsatı ıska geçmediler. Her seferinde değerlendirmek için var güçleriyle saldırdılar.

                Adı ne olursa olsun. Hangi alandan gelirse gelsin. Bunların tamamına inanmış, davasının delisi olan neferler göğüslerini siper etti. Düşmanın tüm saldırılarını püskürtmeyi bildi. Büyüme, kalkınma, demokrasi, hukuk, adalet, insan hakları, yardımseverlik, iyilik gibi daha nice alanlarda dünyada parmakla gösterilir bir ülke oldu Türkiye. Biz ilerledikçe birilerinin gerçek niyetleri ve düşmanlıkları ortaya çıktı. Osmanlıyı paramparça etmek için Birinci Dünya harbini tertip edenler. Oyunlarını  Osmanlının devamı olan Türkiye’de de oynadılar. Bu büyük mücadele yüz yıldır bu topraklarda sürüyor. Anlaşılan o ki sürmeye de devam edecek.

                Evet şimdi ülkemizi yarınlara taşıyacak, 2053 hedefine doğru emin adımlarla yürüteck Ak neferler durmadan gece gündüz çalışıyor. Aziz milletimizin yarınları için kollarını sıvamış var gücüyle çabalıyor. Elde etmiş olduğu nice başarıyı devam ettirmek için büyük bir azimle yoluna devam ediyor. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Türkiye asrın süper gücü olmak için kabuğunu yırtıyor. O yürüyor millet yürüyor ardından. Cumhurbaşkanımız milletini arkasına aldıkça her savaşı zaferle neticelendiriyor. Şimdi bize düşen gelmiş olduğumuz bu durumu daha da ileriye taşımak. Milli şuurla hareket ederek  geleceğe yürümek.

                Samimi, milletiyle kucaklaşan, onlara hizmeti hayatın merkezine koymuş bir Ak Parti’nin önünde kimse duramaz. Öyleyse şimdi bir olmak, iri olmak ve diri olmak zamanı.

                Daha nice on altı yıllara Ak Parti…

Ali Yurdakul

Danışman- İletişimci Yazar

Maliyurdakul0760@gmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.