1. HABERLER

  2. GENEL

  3. Alperenler LGBTİ Yürüyüşüne Set Çekti: Yaptırmayacağız!
Alperenler LGBTİ Yürüyüşüne Set Çekti: Yaptırmayacağız!

Alperenler LGBTİ Yürüyüşüne Set Çekti: Yaptırmayacağız!

HABEROLA.COM-LGBTİ olgusu sadece Türkiye'nin değil, dünyanın kabul etmekte zorlandığı bir gerçek. Onlar varlar ama işte genel ahlak kuralları onları...

A+A-

HABEROLA.COM-

LGBTİ olgusu sadece Türkiye'nin değil, dünyanın kabul etmekte zorlandığı bir gerçek. Onlar varlar ama işte genel ahlak kuralları onları kabul etmiyor. bazı ülkeler bu sorunu aşmış olsa da ekseriyetle LGBTİ'ler bir sorun olarak orta yerde durmaya devam ediyor. Onların sorun oldukları yerlerden biri de birlik ve beraberliğe içinden geçmekte olduğu bu kritik dönemde her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyan Türkiye. 

Biliyorsunuz; ABD’nin Florida eyaletine bağlı Orlando’daki Pulse adlı bir LGBTİ gece kulübünde 12 Haziran Pazar günü düzenlenen ve 49 kişinin ölümüne yol açan bir katliam yaşanmıştı. İşte bu katliamın ardından İstanbul’da LGBTİ onur yürüyüşleri yapılacağı açıklanmıştı. Ancak bu hazırlığa yönelik sert sözler geldi.

ALPERENLER LGBTİ YÜRÜYÜŞÜNE İZİN VERMEYECEK

Hürriyet'in haberine göre; Alperen Ocakları Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, Üsküdar’da bulunan il binasında saat 22.30’da bir basın toplantısı düzenleyerek 26 Haziran’da yapılacağı duyurulan LGBTİ’nin onur yürüyüşüne engel olacaklarını açıkladı.

Yanında bir grup Alperen Ocakları üyesi olduğu basın toplantısında konuşan Kürşat Mican "İsmi onur yürüyüşü olan ama aslı ahlaksızlık olan ve toplumun sinir uçlarına dokunan bu tip ahlaksızlıkların normalleştirilmesine, özendirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Recep, Şaban ve Ramazan gibi mübarek Kabul ettiğimiz ayları dillerine dolayarak komiklik yapmaya çalışanlara uyarımız, böyle fantezilerle milletimizin hassasiyetlerini dillerine dolayarak tebiyesizliğe soyunmasınlar. Manevi değerlerimizi alaya alarak had ve hudutlarını aşanlara Ziya Paşa’nın ’Nush ile uslanmayanı etmeli tektir tektir ile uslanmayanın hakkı kötektir.’ Veciz beytini hatırlatırız. Yürüyüşün tertiplenmesine sadece hoşgörü nazarıyla bakarak toplumsal yozlaşmanın ve ahlaki çöküntünün kızlarımıza, oğullarımıza alternatif harflerle yeni cinsiyetler türetilmesine mahal verilmemelidir. Bu, kimsenin özel hayatına yapılan bir tepki değildir. İyiliği emretmek kötülükten nehy etmektir" dedi.

BU AHLAKSIZLIĞA SON VERİN

alperenler-lgbti-yuruyusune-set-cekti-yaptirmayacagiz-haberolacomMican sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu ahlaksızlığa ve pervasızlığa izin veren, yön tayin eden, kulaklarını tıkayan, gözlerini kapayan sayın devlet yetkilileri sizleri, bu ahlaksızlığa son vermek için göreve davet ediyoruz. Aksi taktirde derin milletin temsilcileri olan Alperen Ocakları olarak, ecdadımızın ağır bedeller ödeyerek bizlere miras bıraktığı bu topraklarda ahlaksızların fantezi yapmasına müsaade etmeyeceğiz. Aksi taktirde tepkimiz çok nete sert olacaktır. Mübarek bir ayda hep aynı şeyleri yapıyorlar. Değerlerimiz hiçe sayarak alay edercesine bizimle dalga geçiyorlar. Sayın devlet yetkilileri bunlarla bizi uğraştırmayın. Ya gereğini yapın ya da biz gereğini yapacağız. Biz her şeyi göze aldık direkTyürüyüşü engelleyeceğiz. Bir yerde toplanıp ne yaparlarsa yapsınlar ama mübarek ramazan ayında çırılçıplak bir vaziyette ülkemizin mukaddes topraklarında bu şekilde yürümelerini asla istemiyoruz. Devletimizin demilli değerleri gözününde bulundurarak buna dur demesi gerekiyor. Çünkü bu normal bir özgürlük değil. Biz şimdi uyarıyoruz. Önceden olacakları bildirdik, bundan sonra olacakların sorumlusu biz değiliz"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.