1. HABERLER

  2. GENEL

  3. Almanya'dan Eşcinselleri Sevindirecek Karar!
Almanya'dan Eşcinselleri Sevindirecek Karar!

Almanya'dan Eşcinselleri Sevindirecek Karar!

HABEROLA.COM-Eşcinseller tüm dünyada sıkıntılı bir tür olarak görülüyor. Bazı yerlerde eşcinsellik normal karşılanırken bazı yerlerde bu tercih...

A+A-

HABEROLA.COM-

Eşcinseller tüm dünyada sıkıntılı bir tür olarak görülüyor. Bazı yerlerde eşcinsellik normal karşılanırken bazı yerlerde bu tercih suç olarak kabul ediliyor. Almanya bir Avrupa ülkesi. Dolayısıyla eşcinselliğe sorun olarak bakmıyor. Bakmadığını da bugün ilginç bir kararla ortaya koydu.

Bir zamanlar Hitler gibi bir faşist tarafından yönetilecek kadar bahtsız bir ülke olan Eşcinsel Almanya, İkinci Dünya Savaşı sonrası dönemde eşcinselliği suç sayan ve tavizsiz bir şekilde uygulanan yasadan kaynaklanan mahkûmiyetleri iptal etmeye hazırlanıyor.

YİNE Eşcinsel HİTLER FAŞİZMİ!

BBC Türkçe'nin haberine göre; Adalet Bakanı Heiko Mass mahkûmiyetleri iptal edecek ve "tazminat hakkı" yolunu da açacak.1946'dan 1969'a dek 50 bin kişi, 19. yüzyıldan kalan ve Nazi yönetiminin daha da sertleştirdiği yasa uyarınca mahkûm edilmişti.Almanya'da eşcinsellik 1969'da suç olmaktan çıkartılsa da, söz konusu yasa maddesi 1994'e kadar yürürlükte kaldı.2002'de hükümet Nazi yönetimi sırasında eşcinsel olmaktan hüküm giyenlerin mahkûmiyetlerini iptal etmiş ancak savaş sonrası hüküm giyenler buna dâhil edilmemişti.Federal Ayrımcılıkla Mücadele Kurumu'nun yaptırdığı incelemede, mahkûm olanları rehabilite etmenin hükümetin yasal sorumluluğu olduğuna karar verildi.İncelemeyi yapan Profesör Martin Burgi tüm mahkûmiyetlerinö iptal edilmesini ve eğitim projeleri için tazminat verilmesini tavsiye etti.

HUKUK TÜM YARALARI İYİLEŞTİRECEK!

Kurumun Başkanı Christine Lunders de inceleme sonucundan memnun olduklarını ve "hukukun üstünlüğündeki açık kalan yaranın tedavi edilmesi gerektiğini" söyledi.Almanya 2001'den bu yana eşcinsel çiftlerin yasal çerçevede birlikte yaşamasına izin veriyor. Eşcinselçiftler, heteroseksüel çiftlerle aynı vergi mevzuatına tabi ve evli çiftlerle aynı haklara sahip.Ancak özellikle İrlanda'nın eşcinsel evliliğe izin veren düzenlemeye gitmesinden sonra Alman hükümeti üzerinde eşcinsel evliliklere izin verilmesi baskısı da artıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.