1. YAZARLAR

  2. Engin KAŞDAŞ

  3. AK Parti Erdoğan’ı bekliyor…
Engin KAŞDAŞ

Engin KAŞDAŞ

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

AK Parti Erdoğan’ı bekliyor…

A+A-

Yeni Türkiye İçin İlk Adım…

3,5 yıl sonra çok partili hayatta bir ilk gerçekleşecek…

Partili Cumhurbaşkanlığı resmiyet kazanıyor…

Yani son gelişmeleri biraz da manşetlerin dilinden böyle özetlemekte beis yok.
Elbette herkes için, her kesim için bu gelişmeler farklı anlamlar içeriyor.

AK Parti’den çok Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a muhalefet ederek varlığını devam ettirenler için daha sancılı süreç olacağı kesin.

16 Nisan’da evet çıkmaması için bir taraflarını yırtan, “mahvoluruz”, “biteriz” yaygarası ile birlikte seçmeni tehdit eden PKK, FETÖ ve diğer terör örgütleri için durum bundan önceki dönemden çok daha kötü olacak, inlerine girme meselesi geride kaldı, o inler darmadağın ediliyor.

Kısacası bekle-gör…

“Ama”, “Fakat”, “Lakin” türünden “Saf” krizine giren, terör örgütlerinin hayır diyeceği hatırlatılınca da, “Bize terörist deniyor” yaygarası ile birlikte karşı tarafa intihar dalışı gerçekleştiren ve gözden tamamen düşenlere söylenecek çok şey var da…

İtibar etmeyin…

Demokrasinin sözde (!) beşiği Avrupa için “Ne yapsanız boş, göklerden gelen bir karar vardır” yaklaşımı eşliğinde başını duvara vurma, yas tutma mevsimidir…

Şakağa silah, suikast çağrısı, AGİT raporu, AKPM Kararı… Skandallar zinciri…

Bundan sonra ne üreteceklerini, daha ne kadar ileri gideceklerini hep birlikte izleyip göreceğiz lakin çok iyi biliyoruz; Allah din düşmanlarına kendi elleriyle dinine hizmet ettirir.

Dünya mazlumları da adını duyduklarından bu yana Erdoğan’ı bekliyor…

Bizim açımızdan asırlık duaların kabulü bu… Gözümüz yollardaydı zaten. Elhamdülillah…

Özet şu;

2 Mayıs’ta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti’ye üye olacak. Daha erken bir tarih ön görülmezse 2019’un yol haritasını belirlemek için AK Parti, 21 Mayıs’ta delegelerin önüne sandık koyacak.

AK Parti açısından bundan sonrası aslında herkesçe malum…

İlle bir yorum yapılması gerekiyorsa bu konuda;

AK Parti ve Hükümette “revizyon” kaçınılmaz. Birileri “taşlar yerinden oynadı” desin, “AK Parti karıştı/bölündü” desin biz buna “Kan tazeleme” diyoruz. Demokrasinin en güzel yanlarından biridir bu kongreler ve yeni yüzler…

Kısacası emanetin sahibi emanetinin başına geçecek.

Sayın Cumhurbaşkanımızın 27 Ağustos 2014 tarihinde attığı bir tweet vardı hatırlatalım:

“Adalet ve Kalkınma Partisi’ni, yani aşkımı, sevdamı ve tutkumu ve kavgamı da önce Allah’a sonra sizlere Emanet ediyorum.”

Bundan sonra belli ki daha çok kalem/klavye çalıştıracağız.

16 Nisan sonrası için üretilen çok fazla kehanet olduğunu biliyoruz, ancak kehanetlerin ve komplo teorilerinin çokluğu meselenin özünü gözden kaçırma niyetine hizmet ediyor.

En kötüsü siyasette 24 saatin çok uzun bir süre olduğunu her fırsatta dile getirenlerin; ani bazı kararların ya da karar değişikliklerinin altında fitne kazısı yapması.

İşe yaramayacağını bile bile bunu yapmaları ise, kime ve neye hizmet ettikleri konusunda çok fazla delil sunuyor.

Hele medyada malum bir kesim var; Cumhurbaşkanı, Başbakan, Hükümet, AK Parti kanadından yapılan açıklamaları bir yerlere çekebilmek için bukalemunları kıskandıracak renklere bürünüyorlar.

Pelikanizm akımı boş duruyor mu, tabi ki hayır. Onlar da ayrı bir pusuda…

Ya CHP’nin hali, CPS’lere o kadar çok malzeme çıkartıyorlar ki, CHP yerine “Komedi Dükkanı” türünden bir isimle yoluna devam edebilirler aslında.

Hani referandum süreci boyunca sandıktan “Hayır” çıksın diye olmadık taklalar atan ana muhalefet partisinin yüzde 51.41 “Evet” oyu çıkan referandumu iptal ettirmek için çaldığı bütün kapılardan “Hayır” yanıtı alması tarihi bir ironidir.

Kuruluşundan bu yana çıkışı milletten başka her yerde arayan bir zihniyetin değişmesini kimse beklemesin.

 

Biz önümüze bakacağız;

 

Birileri uzak coğrafyalarda yeni dengeler dizayn ederken, bizler bu dengedeki en ağır konuma ulaşabilmek için; siyaseti yeniden dizayn edeceğiz. Birileri inanmasa da dünya demokrasisine yeni bir soluk, yeni bir renk getireceğiz.

 

Rahat olun, kökü mazide olan ve bize özgü olan her değişim dünyada daha fazla adalet ve daha fazla barışın anahtarı olacak.

 

Selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.