1. YAZARLAR

  2. Ali YURDAKUL

  3. 2019 Türkiye İçin Kader Anı
Ali YURDAKUL

Ali YURDAKUL

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

2019 Türkiye İçin Kader Anı

A+A-

İnsanların özgürlüğünü engelleyen tarih boyunca her zaman kural koyucular olmuştur. Bu eski çağda tiran, ortaçağ’da derebeyi, modern çağda ise kapital sermaye. Bunlar toplumları istedikleri gibi yönlendirmişler yerine göre Dünya Savaşları çıkarmak suretiyle haritaları yeniden çizmişlerdir. Şöyle bir göz attığımızda insanlığa, İskender, Moğollar, Sömürgeciler insanlığı durdurmuşlar ve medeniyetleri çökertmişlerdir.

Bağdat’a Moğollar girmişler ve yakıp yıkmışlar neticede bütün ilmi çalışmaları Dicle’ye atmak suretiyle yok etmişlerdir. Nehir bir hafta mürekkep akmıştır. Medeniyet geriye gitmiş ve çalışmalar yok edilmiştir. Bunun acısını Selçuklu da yaşamış ve kurulan bir imparatorluk paramparça olmak suretiyle çökmüştür. Aslında zorbalar her dönemde insanlığa zarar vermişler ve medeniyetlerin gelişmesinde en büyük engel olmuşlardır. Sonra asırlarca insanlık tekrar kaybettiklerini elde etmek için çalışmalar içine girmiştir.

Osmanlı içinde durum farksızdır. Sömürgeciler bakir topraklar olarak Osmanlı topraklarını görüyorlardı. Buraları elde etmek için çok büyük oyunlar tertip ettiler. Timur, Ferdinant, Napolyon, Churchill hep taarruz yaptı. Bu toprakları almak için var gücüyle saldırdı. Neticede olay I. Dünya Savaşı’na kadar dayandı. Sonrası malum. Osmanlı paramparça oldu ve içinden onlarca devlet kuruldu. Asırlarca uğraşılan, yıkılmaya çalışılan Osmanlı zayıflatılmış ve kala kala Anadolu elinde kalmıştır. Burayı da almaya çalıştılar. Fakat iman gücü karşısında baktılar ki duramıyorlar. Anadolu’dan vazgeçtiler. Ertelediler bu fikirlerini ve yüzyıl sonra gerçekleştirmek için harekete geçtiler. Fakat yine aziz milletimizin vatan sevgisi ve imanı ağır bastı. 15 Temmuz’da bir kez daha gereken dersi verdiler.

Dikkat ettiniz mi yakın tarihimize.. Hiçbir zaman için Osmanlı düşmanları boş durmadı. 1920’lerden sonra ise farklı bir senaryo devreye sokuldu. İnsanımızı kimliğinden, inancından uzaklaştırmak için farklı oyunlar başladı. Bizim olmayan nice hükümler ve kaideler bizimmiş gibi servis edildi. Bunlara uyulması için baskılar, zorlamalar ve nice darbeler tertiplendi. Koyulan kurallara kayıtsız şartsız uyulması amacıyla her yol denendi. Çok büyük zorluklar yaşadı aziz milletimiz. Demokrasi tarihi tam bir darbeler tarihi oldu. Boş, sudan sebeplerle hep hor hakir görüldü Anadolu insanı. Baskı rejimleriyle kendine gelmesi ve normalleşmesi engellendi. Bunun için hep korkutuldu.

Normalleşme adına şimdi destan yazılıyor. Darbeler tarihin çöplüğünde yerini aldı. 16 Nisan Referandumuyla darbecinin önüne geçildi. Aziz milletimiz kendine yakışan bir Anayasa için Evet dedi.

Yıllarca bir avuç azınlık yönetti Türkiye’yi. Şimdi ise söz de karar da aziz milletimizin. Baskı kuranlar ortadan kalktıkça biz kedimiz normalleşiyoruz. Aşkımız vatan olunca kalbimiz bir atıyor. Tüm engelleri aşıyoruz o zaman. Gözümüz sevgilimiz olan Türkiye’den başkasını görmüyor. Önümüzde şimdi 2019 seçimleri var. Bu bizim kaderimiz. Yani eski baskıcıları bir daha dirilmemek üzere gömeceğimiz bir seçim. Bu nedenle şimdi birleşme ve insanımızın davasına omuz verme zamanı. Ayağa kalkıp gerçek medeniyeti inşa ederek dünyaya gösterme vakti. Çoğunluğun sesinin, nefesinin hakim olması dönemi.

Sayın Devlet Bahçeli’nin çıkışları önemli. Madem bu yeni düzeni kuran Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin mimarı…Öyleyse onu bu sistemin başına getirerek hakkını iade etmeliyiz. Bu nedenle 2019’da “ Cumhur İttifakı” kurmalıyız. Allah milli birliğimizi daim etsin, vatan düşmanlarına fırsat vermesin.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.