1. YAZARLAR

  2. Engin KAŞDAŞ

  3. 15 Temmuz Afişlerini Hedef Alan “Çukur”lara cevaptır!
Engin KAŞDAŞ

Engin KAŞDAŞ

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

15 Temmuz Afişlerini Hedef Alan “Çukur”lara cevaptır!

A+A-

15 Temmuz afişlerindeki askerlerin Türk Silahlı Kuvvetleri'ni temsil ettiğini ve bunun orduyu yıpratma amacı taşıdığını iddia eden "tetikçi" bazı kalemlerin ve sosyal medya maymunlarının türediğini görüyoruz.

Aydın Doğan medyası yazarlarının başını çektiği bu güruhun aslında bir dönem "apoletli" gazeteci olarak anıldığını, "andıç"larla gündeme geldiğini, talimatla manşetler attığını, 28 Şubat zulmüne çanak tutarken katıldıkları brifinglerde esas duruşta beklediklerini, cuntacı zihniyetin ağzından çıkan her sözü emir telakki ederek koro halinde alkışladığını hepimiz iyi biliyoruz.

Ne tesadüftür ki, o gün darbecilerin safında duran bu hain sürüsü bugün de "algı" tuzağı kurarak yine darbecilerin yanında, arkasında, hatta safında durmayı tercih ediyor.

O vakit şöyle bir özet gecelim ve bu “çukur”ların suratlarına tükürelim (affınıza sığınarak)…


Bir: O afişlerdeki askerler Türk Silahlı Kuvvetleri'ni, şerefli Mehmetçiği değil; son kurşununa kadar millete ölüm kusan FETÖ'nün üniformalı teröristlerini, darbeci hainleri temsil ediyor. Kamuflajın TSK'ya ait olması bu gerçeği değiştirmiyor.

İki: Türk Silahlı Kuvvetleri en başından beri bu kalkışmanın karşısında pozisyon almış, nice kahramanlar vasıtasıyla darbe ve işgal girişiminin bastırılmasında büyük rol oynamıştır.

Üç: "28 Şubat 1000 yıl sürecek" diyerek korku imparatorlukları kuran zihniyetin bugün hala aynı beklentiler içinde olduğunu, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni kışkırtmak suretiyle yeni planlar devreye soktuğunu bilmediğimizi sanıyorlar.

Dört: "15 Temmuz gecesi İstanbul Çengelköy'de yaşananları yansıtan bir afişteki askerin Amerikalı olduğu" yönündeki iddiaya gelince, burada çok ince bir mesaj olduğu kanaatindeyim. Muhtemelen mesajı alması gerekenler almıştır. Mal bulmuş magribi gibi bu afişin üstüne atlayan sözde vatanseverlerin niyetini çok iyi biliyoruz.

Beş: Afişlerdeki kamuflajı diline dolayarak "aynı kamuflaj terörle mücadele eden subayların üstünde de var" türünden höyküren kuş beyinlilere de; aynı kamuflajla her 10 yılda bir darbe yapan şerefsizlerin varlığını da hatırlatalım. Şerefli olan kamuflaj değil, onun içindekidir. Bu millet şerefli askeri de, haini de ayırt edebilecek ferasettedir.

Altı: Afişlerde kullanılan renkler, tonlar, asker görüntüleri hiç bir şekilde rütbe, arma, bayrak içermemektedir. Dolayısıyla bunu subay, asker, komutan türünden kavramlarla algıya dönüştürmek ancak art niyetlilerin işidir.

Yedi: Ayağında terlik, masasında kahve, "kontrollü" bir şekilde millete doğrultulan tank namlularını, bombalar yağdıran savaş uçaklarını, ölüm kusan helikopterleri izleyen malum şahsın boy boy ortalığa saçılan fotoğrafları / görüntüleri ile ilgili tek kelime yazamayanların 15 Temmuz afişlerini dillerine dolaması aslında kimin nerede durduğunun açık bir göstergesidir.

Sekiz: Böylesi aşağılık algı operasyonları ile 15 Temmuz darbe ve işgal girişimi öncesi, darbe ve işgal girişiminin yaşandığı gece ve sonrasında yedikleri haltları, FETÖ'ye nasıl kol kanat gerdiklerini gizleyebileceğini sanan bu satılmışlara son sözümüz: Hadi oradan!

Selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.