1. YAZARLAR

  2. Onur YAMAN

  3. Safları Sıklaştırın Ey Müslümanlar...
Onur YAMAN

Onur YAMAN

Genel Yayın Yönetmeni
Yazarın Tüm Yazıları >

Safları Sıklaştırın Ey Müslümanlar...

A+A-

Bugün Recep ayının 27. günü, miladi 24 nisan 2017. Geride bıraktığımız gece mübarek Miraç kandilimizi ifa ettik. Milyonlarca müslüman Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in Allah-u Teala ile görüşmesinden ve bu görüşmenin müthiş sonuçlarından dolayı bir hayli memnun bir şekilde bir araya geldi ve ibadet şölenleri yaşandı. Yani müslümanlar bu gece safları sıklaştırdı, safların arasına nifak tohumu serpen şeytanın girmesini engellemek amacıyla kol kola, omuz omuzda saf tuttular!

Geride bıraktığımız gecenin ve içinde bulunduğumuz günün anlam ve önemine benden daha fazla ehemmiyet verdiğinizi düşünerek mevzuya yavaştan geçiyorum.

Safları sıklaştırın ey müslümanlar! Aramıza şeytan ve şeytanın işbirlikçi avaneleri girmesin! Dünyanın gözü, etrafı ateş çemberiyle çevrili olan bu ulvi diyarda, Türkiye'ye çevrilmiş durumda. Neden acaba? Neden bizimle bu kadar ilgileniyor bir takım çıkar şebekeleri? İçten ve dıştan bunca baskı ve sıkıntı verme çabası neden biliyor musunuz? Tabi ki biliyorsunuz... Peki ya nasıl kurtulacağız bu alengirli ali cengiz oyunlarından? Çözümü basit ve net! Safları sıklaştırarak!

Avrupa'daki ve dünyadaki birtakım güç şebekeleri Türkiye ile bir hayli ilgilenir oldu son yıllarda. Acaba Türkiye felakete sürüklendiği için mi yoksa Türkiye'nin kendi kararlarını verecek konuma gelmeye başladığı için mi? Gelmeye başladığı diyorum çünkü hala kendi kararımızı net bir şekilde verebilecek bir konumda değiliz ne yazık ki. Fakat bu kararlılığımızdan bir şey eksiltmiyor. Çünkü biz ayağına zincir bağlanıp küçük bir tahtaya bağlanmış fil gibi, aslan olduğu halde sen kedisin diyerek uyutulan ve uzun vakittir oyalanan bir milletin evlatlarıyız.

Bendimizi çiğneyip aşmaya başladığımız şu günlerde, gürül gürül akan nehirlerimizin sesinden rahatsız olmuş bazı su birikintileri. Nasıl olmasınlar, kabımızdan taştık gidiyoruz... Etrafımızda yakılan fitne ateşini söndürmek için gidiyoruz. Dünyaya barış, adalet, hoşgörü aşılamak için gidiyoruz. Karşımızda kimler var? Kafirler... Tek millet olan kafirler. Sapıklık yolunda bir hayat sürseler dahi müslümanlara karşı tek ses, tek bilek olan kafirler. Kafirler sapıklık yolunda saflarını sıklaştırmışken müslümanlar ne yapacak? Dünya kutuplaşıyor safsatalarıyla tek taraflı olarak onlara mı yanaşacak? Hayır! Dünyaya Allah'ın nizamını tekrar getirecek müslümanlar, kafirler karşısında eğilip bükülen değil aksine dimdik ayakta durup tüm heybetiyle safını belli eden ve din kardeşleriyle safını sıklaştıran müslümanlar olacaktır! 

Son olarak, tarafları merak edenler için... Türkiye bir tarafta, kafirler milleti diğer tarafta. Hangi safa dahil olacağınız konusunda tercih sizin...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.