1. YAZARLAR

  2. Salih GÖLLÜ

  3. Gavura Yaklaştıkça
Salih GÖLLÜ

Salih GÖLLÜ

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Gavura Yaklaştıkça

A+A-

Türkiye, Afrin’e doğru ilerledikçe ilk başlarda destek açıklamaları yapan birçok ülkeden homurtular yükselmeye başladı.

Sanırım beklentileri böyle değildi.! Bunca silah ve mühimmat desteği ile tahkim ettikleri teröristlerin tahkim ettikleri yuvalarına saldıran Türkiye’nin ağır kayıplar vererek, şok olup, geri döneceğini beklediklerini düşünüyorum.

PKK ve türevlerine her türlü desteği hiçbir ahlaki ve hukuki kural tanımadan hibe edenler, kucak açanlar, faaliyetlerine kendi sınırları içinde izin verenlerin Zeytin Dalı’nın başında yaptıkları ve Türkiye’yi haklı gören açıklamaları doğrusu bünyemiz kabul etmemişti zaten.

Sanırım, yapılan 1.5 metre kalınlıktaki beton siperler, mağaraların içine uzanan tüneller, füzeleri, son model mühimmatları ile kendilerini Amerikan aynasında dev gibi gören kuklalarının Türk Askerini ağır kayıplarla yıldırıp, “bir daha buralara adım atmayı düşünme” dersiyle döndüreceklerdi.

Baktılar iş öyle değil, TSK muazzam bir planlama ve ÖSO desteği ile fevkalade bir operasyona imza atıyor.

Bunun daha operasyonun başında belli olması üzerine ALGI Çalışmalarına başladılar. Dünyanın farklı bölgelerinde aylar, yıllar önce yaşanmış, trajedilerin, mağduriyetlerin fotoğraf ve görselleri ile dünyaya “Bakın Türk Ordusu burada sivilleri öldürüyor. Çocukları katlediyor” demeye başladılar.

Bu konuda başarılılar! Diyebilir bazıları bence başarılı değiller. Hem de hiç değiller. Kullandıkları fotoğrafların aslının ne zaman nerede olduğunu, görsellerin ter ve zamanını Anadolu Ajansı ve milli medya anında deşifre ediyor.

Fakat BATI’da kulaklarını sadece teröristlere açmış, gözleri sadece onları gören bir yapı var. Böyle olunca siz ne derseniz deyin, yapılan ahlaksızlık asla görülmüyor, gösterilmiyor. Eğer batı istese Pkk / Pyd ve taraftarlarının Mynmar’da çekilmiş yaralı çocuklar fotoğrafı veya Rus bombardımanında enkazlar arasında gözleri ışılayan İdlip’li küçük kızların fotoğrafı üzerinden oluşturmaya çalıştığı algıyı görüp, büyütmeyi bırakın keser atar. Sadece iki terörist yalanı üzerinden toplumlarını öyle bir manipüle ederler ki bir daha teröristler ne konuşsa, ne yazsa YALAN diye peşin peşin kabul edilir.

Elbette ortaklık başka bir şey. “Türkiye, Afrin’de sivilleri öldürüyor” şeklinde bir peşin kabule sahip olan BATI, terörist algılarına teşne olmak için can atıyor. Hatta iş o rahleye geldi ki; neredeyse Türkiye’ye “Zeytin Dalı Operasyonunda sivilleri öldürmediğini kanıtla!” diyecekler.

Eğer iş çocuk öldürmekse bunu en iyi yapanın Batı ve batının İslam Coğrafyasında ki uzantıları olduğunu herkes iyi biliyor.

Hakkını teslim edelim BATI’nın sivil ve çocuk ölümleri noktasında bir tutarlılığı var! Kendileri veya yandaşları öldürünce SESSİZLİK, fakat bölge halkı sivilleri öldürürse şiddetle karşı çıkıyorlar. Galiba öldürme hakkını sadece kendilerinde görüyorlar. Dünyanın sahibi ya arkadaşlar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatının Fırat Nehrinin doğusuna ve ABD askerinin de bulunduğu Münbiç’e kadar uzanacağını her fırsatta dile getiriyor. ABD’nin bölgemizdeki paralı askerleri Centrom komutanları ise çatışmaya hazır oldukları ve Münbiç’i terk etmeyecekleri açıklamaları yapmaya başladı.

Herşey yolunda..! Gavura yaklaştıkça daha iyi olacak. BATI sanıyor ki Zeytin Dalı uzadıkça algılarını çoğalttıkça Türkiye’nin Kürt vatandaşları buna inanacak, CHP kurultayı ile legal bir hüviyet kazanan Geziciler ve Doğuda Kürtler kışkırtılırsa Gezi ve Çukur kalkışması aynı anda tekrarlana bilir.

İşte orda yanılıyorlar, taşeronları TSK tarafından tek tek temizlendikçe Gavur açığa çıkıyor. Ne güzel. Batı heveslene dursun. Kürtleri kışkırta bilir miyiz hayalleri kursun.

Bilmedikleri bir sırrımız var: Gavurun karşısında biz tüm kimliklerimizi geride bırakır, aynı safta birleşiriz. SIRADANLAŞIRIZ.

Gezicileri bilmem, onların ki zaten SIRADIŞILIK. Yani zaten safı terk etmiş, sırayı bozmuş bozguncular. O yüzden Gezicileri bizimle aynı siperde saf olmaz.

Lakin gavura yaklaştıkça Türkmen, Boşnak, Arnavut, Pomak, Acara, Çerkes, Laz hepimiz bir olur, aynı siperde saf tutarız.

Çünkü biz gavura karşı saf olmakta ele mahiriz ki merak eden tarihe baksın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.