1. YAZARLAR

  2. Derya OĞUZ SARIALP

  3. Dikkat Eksikliği Ve Başarısız Olmaya Son Vermek İçin Yeni Yöntem Nöroterapi
Derya OĞUZ SARIALP

Derya OĞUZ SARIALP

Uzman Klinik Psikolog
Yazarın Tüm Yazıları >

Dikkat Eksikliği Ve Başarısız Olmaya Son Vermek İçin Yeni Yöntem Nöroterapi

A+A-

Türkiye de oldukça yeni bir yaklaşım sayılan Nöroterapi zihin eğitimi ''dikkat eksikliği'' ve '' hiperaktivite bozukluğu'' (DEHB) sorunlarını ilaçsız ve kalıcı olarak ortadan kaldırıyor.


Maksimum beyin potansiyeline ulaşmak için beyin dalga boylarının eğitilmesi ve geliştirilmesini hedefleyen nöroterapi yöntemi, özellikle çocuklarda (yetişkinlerde de uygulanıyor) çokça rastlanan dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, sınav kaygısı, özgüven eksikliği, konuşma sorunları, ders başarısızlığı, ödev yapamama, tırnak yeme, heyecan, korku gibi birçok duruma bilimsel çözümler getiriyor.

Algı Psikolojik Danışmanlık merkezi olarak; Uzman Klinik Psikolog Derya OĞUZ SARIAP eşliğinde merkezimizde uygulanan (psikoterapiler, oyun terapisi, meditasyon…) bir çok yöntemin yanı sıra, oldukça güncel ve başarılı bulunan nöroterapi yöntemi, öğrencilerin akademik başarısını olumsuz etkileyen ''dikkat eksikliği'', ''hiperaktivite'', ''öğrenme güçlüğü'' ve ''sınav kaygısı'', ''özgüven eksikliği'' gibi konularda ilaçsız çözüm metodu olarak, herhangi bir yan etki olmadan kullanılıyor.

Son 68 yıldır yapılan bilimsel çalışmalar ile etkisinin kanıtlandığı bu yöntem henüz ülkemizde pek bilinmiyor. Türkiye geneline baktığımız zaman sınırlı sayıda merkezler uyguluyor. Uyguladığımız bu yöntem ilaçsız ve yan etkisiz aynı zamanda kalıcı olduğu için, her yaş grubunda, farklı durumlarda da uygulayıp büyük gelişmeler sağlıyoruz.

 

NÖROTERAPİ BEYNİMİZİN PERFORMANSINI ARTTIRIYOR!

Haftada minimum (en az) 3 kez 30 dakikalık nöroterapi seansları sonunda bireylerde dikkat eksikliği, hiperaktivite, odaklanma, konsantrasyon, algılamada zorluk, uyku sorunları, ders çalışamama, özel öğrenme güçlüğü, yaşamdan zevk alamama, depresyon, panik atak, takıntılar, sınav kaygısı, konuşma problemleri, özgüven eksikliği ve kaygı gibi sorunlarda aktif beyin egzersizleri sayesinde kişilerde yüksek oranda başarılarımız mevcuttur. Merkezimize bu hizmeti almak için başvuran anne – babaların, çocuklarında veya yakınlarında ilk gözlemlediklerinde, nöroterapi alan kişinin daha sakin ve kararlı, olduklarını, duygu durumundaki düzelmelerden bahsediyorlar. Nöroterapi beyin eğitimi seanslarına katılan kişiler; okuduklarını daha çabuk algılama, fiziksel rahatlık, duygu durumunda farkındalık, dikkat, odaklanma ve konsantrasyonda artma, uzun sure ders çalışabilme, stres ile başa çıkabilme, gibi yeteneklerinde gelişmeler gözlenirken yaşam kalitelerinin arttıklarından söz ediyorlar.

Son olarak, bir Uzman Klinik Psikolog olarak şunu söylemeliyim; nöroterapi seanslarına başlamadan önce uygulayacak kişinin diplomasını kontrol etmelerinde büyük fayda görüyorum. Dikkatli uygulanması gereken bir yöntemdir.

Ailelere bu yönde tavsiyem şudur ki gönül rahatlığıyla gönül rahatlığıyla kendilerine ve çocuklarına uygulattırabilirler, başarı oranı oldukça iyi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.