1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. 2017 TÜBİTAK Bilim Ödülleri Verildi
2017 TÜBİTAK Bilim Ödülleri Verildi

2017 TÜBİTAK Bilim Ödülleri Verildi

​​​​​​​Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılan ve Külliye’de düzenlenen 2017 TÜBİTAK Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri töreninde konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü çarpıcı açıklamalarda bulundu.

A+A-

Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılan ve Külliye’de düzenlenen 2017 TÜBİTAK Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri töreninde konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün o konuşması…

Cumhurbaşkanım… Bilime Desteğiniz İlham Verici

Saygıdeğer Cumhurbaşkanım,

Bu sene 52. sini düzenlediğimiz, “2017 yılı TÜBİTAK Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri” töreninde, huzurunuzda bulunmaktan dolayı büyük bir onur duymaktayız.

Bilime ve bilim insanlarına yönelik yüksek himayeniz ve teşvikleriniz; bizler için ilham vericidir.

Bu desteğiniz, moralimizi yükseltiyor ve çalışma azmimizi artırıyor.

Saygıdeğer Cumhurbaşkanım,

Bilim ve teknoloji alanında en büyük özgüvenimiz ve dayanak noktamız; gittiği her yere bilim ve adalet götüren medeniyet bilincimizdir.

Bizim topraklarımızda ve kültürümüzde, bilim ve bilim insanı, her zaman takdir görmüş, itibar görmüş ve el üstünde tutulmuştur.

Allah’a şükürler olsun ki; yüzyıllar boyunca hükmettiğimiz coğrafyalarda, kök saldığımız topraklarda; bilimi her zaman baş tacı ettik.

Batı bilimi; yüzlerce yıl boyunca, bizim medeniyetimizden, bizim coğrafyamızdan, bizim ilim erbabımızdan referans almıştır.

Bizim bütün çabamız; gittiği her yere medeniyet ve ilim götüren bir milletin evlatları olarak, bilime ve teknolojiye öncülük etmektir.

Bilim Teknoloji ve Sanayi Politikalarını Birleştireceğiz

Ülkemizin bilimsel bilgi üretme yeteneğini, ekonomik ve toplumsal faydaya dönüştürmek için çalışmaya, terlemeye ve üretmeye devam edeceğiz.

Zat-ı alinizin, önümüze koyduğu milli ve yerli duruşu, yerli ve yüksek teknoloji üreterek ve dünyaya teknoloji ihraç ederek tahkim edeceğiz.

Bütün kurumlarımızla ve yetişmiş insan kaynağımızla birlikte; girişimcilerimizin, firmalarımızın ve bilim insanlarımızın hizmetinde olacağız.

Bilim ve teknoloji politikaları ile sanayi politikalarını; birbiriyle bütünleştireceğiz.

Saygıdeğer Cumhurbaşkanım,

2 hafta önce, sizlerin himayesinde gerçekleştirilen Türkiye Bilimler Akademisi Ödüllerini vermiştiniz.

Bugün de, yine bilimsel ve teknolojik alandaki en büyük paydaşımız olan TÜBİTAK ödülleri, sizin yüksek himayenizde gerçekleşiyor.

Bilim dünyamıza ve ilim erbabımıza gösterdiğiniz ilgi, hiç şüphesiz bizler için çok önemli bir motivasyon kaynağıdır.

Bu motivasyon ile, Türkiye’yi bilim merkezi, teknoloji üssü ve ileri sanayi ülkesi yapmak için, durmadan, dinlenmeden çalışmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle, TÜBİTAK Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödüllerine layık görülen bilim insanlarımızı tebrik ediyorum.

Bilime ve bilim adamlarına gösterdiğiniz ilgi, teşvik ve yüksek himaye için, zat-ı devletinize bir kez daha şükranlarımı ve saygılarımı arz ediyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.